Domů Recepty

Vyzkoušejte tento jednoduchý tvarohový koláč s ovocem

4
Lukáš Neudert
Vaření a pečení se věnuje dlouhodobě a neustále rád objevuje nové kombinace chutí. Sdílí především recepty, které zvládne připravit každý i v běžné domácí kuchyni.
Zdroj: dzen.ru

Tvarohový koláč s ovocem je tradiční recept, který se předává z generace na generaci. Tento koláček, oblíbený pro svou jednoduchost a neodolatelnou chuť, lze připravit s různými druhy sezónního ovoce. Díky kombinaci tvarohu a jablek je každé sousto jemné a rozplývá se na jazyku.

Co budeme potřebovat:

Na těsto:

  • 1/2 kg polohrubé mouky
  • 200 g moučkového cukru
  • 250 g másla nebo Hera
  • 2 vejce
  • 1 prášek do pečiva
  • 1 vanilkový cukr

Na náplň:

  • 500 g měkkého tvarohu ve vaničce
  • 250 g hrudkového tvarohu
  • 200 g zakysané smetany
  • 100 g moučkového cukru
  • 1 vejce
  • Špetka soli
  • Vanilkový cukr nebo esence
  • Jablka nebo jiné ovoce, nakrájené na kousky

Jak budeme postupovat:

1) Ze všech surovin na těsto si vypracujeme jednotné, tvárné těsto, které rozdělíme na dvě poloviny. Jednu polovinu rozetřeme na vymazaný a moukou posypaný plech (36×26 cm).

2) Pro náplň smícháme oba druhy tvarohu s moučkovým cukrem, přidáme zakysanou smetanu, žloutek a vanilkový cukr nebo esenci. Bílek vyšleháme na sníh se špetkou soli a opatrně vmícháme do tvarohové směsi.

3) Tvarohovou náplň navrstvíme na těsto. Do náplně zatlačíme kousky ovoce.

4) Z druhé poloviny těsta nastrouháme nebo nařežeme pásky a vytvoříme mřížový vzor na povrchu koláčku.

5) Koláč pečeme v předehřáté troubě na 180 °C asi 40 minut, dokud není krásně zlatavý.

6) Po upečení necháme koláč vychladnout a posypeme moučkovým cukrem.

Vyzkoušejte také:

Závěr

Tento tvarohový mřížkovník s jablky je dokonalou volbou pro odpolední čaj, rodinné oslavy nebo jen jako sladká tečka po nedělním obědě. Příprava je jednoduchá a výsledek stojí za to!

4 KOMENTÁŘE

  1. Tvarohový koláč dělám podobně, ale u mě se vždycky trochu víc drolí ta mřížka, takže dávám těsto o maličko chladnější. Chuť ale stojí za to, jablka tomu fakt sednou.

  2. Recept vypadá jednoduše a hlavně jsou tam konkrétní gramáže, to oceňuju. Zkusím to příště s jiným ovocem (třeba borůvky), jen nevím, jestli nepustí moc šťávy.

  3. Já dávám místo hery máslo a koláč má potom takovou hezčí vůni. Pečení na 180 °C mi sedí, jen bych hlídala, ať to není moc zlaté podle trouby.

  4. Vypadá to jako klasika, co chutná i lidem, co tvaroh moc nemají v lásce. Líbí se mi i ten postup se sněhem, náplň pak není tak hutná.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!