Domů Recepty

Kávový mascarpone pamlsek připravený za pár minut: Ten krém je vynikající i do zákusků a dortů

4
Lukáš Neudert
Vaření a pečení se věnuje dlouhodobě a neustále rád objevuje nové kombinace chutí. Sdílí především recepty, které zvládne připravit každý i v běžné domácí kuchyni.
Zdroj: blog.giallozafferano.it

Představujeme vám recept na kávový mascarpone pamlsek, který je připraven za pár minut a stane se vaším oblíbeným způsobem, jak si dopřát něco sladkého. Tento krémový pamlsek s bohatou chutí kávy je nejen rychlý a snadný na přípravu, ale krém můžete využít i jako náplň do různých zákusků a dortů. Je to dokonalý dezert pro milovníky kávy.

Co budeme potřebovat:

  • 250 g mascarpone
  • 250 ml šlehačkové smetany
  • 80 g moučkového cukru
  • 2 lžíce instantní kávy
  • 2 lžíce vody

Dále:

  • Máslové sušenky
  • Hrnek uvařené kávy
  • Kakao nebo strouhaná čokoláda na posypání

Jak budeme postupovat:

1) Příprava sušenek: Na mísu rozložte vrstvu máslových sušenek. Sušenky pofrkáme nebo krátce namočíme do uvařené kávy (stačí jen jednu stranu).

2) Příprava krému: V misce smíchejte mascarpone, šlehačkovou smetanu, instantní kávu rozpuštěnou ve 2 lžících horké vody a moučkový cukr. Vše důkladně šlehejte, dokud nevznikne hladký krém.

3) Vrstvení: Na vrstvu sušenek navrstvěte kávový krém. Poté pokračujte vrstvením sušenek a krému, až dokud nevyužijete všechny přísady.

4) Dokončení: Hotový dezert posypte kakao nebo strouhanou čokoládou pro dokonalé ozdobení.

Vyzkoušejte také:

Závěr

Tento kávový mascarpone pamlsek je skvělým řešením pro každou příležitost, kdy chcete rychle připravit něco sladkého a zároveň chutného. Krém je natolik univerzální, že ho můžete využít i v dalších dezertech, což z něj činí perfektního pomocníka do vaší kulinářské sbírky. Užijte si každé sousto tohoto bohatého a krémového dezertu.

4 KOMENTÁŘE

  1. Tenhle krém miluju – mascarpone se šlehačkou udělá fakt sametovou konzistenci a káva tomu dá super hloubku. Dělala jsem to i jako pohárky bez sušenek a taky to bylo výborný.

  2. Recept je rychlej, to sedí, ale bacha na instantní kávu – když to rozpustím ve víc horké vody, chutná to líp a míň to „štípe“. Jinak za mě hodně příjemný dezert k odpolední kávě.

  3. Sušenky jsem namáčela jen na chviličku a vyšlo to přesně, krém je pak krásně krémovej. Příště zkusím posyp víc čokoládou, protože kakao mi přišlo trochu jemný.

  4. Jako náplň do dortu to zní skvěle, ale já bych to napoprvé radši ochutil ještě třeba trochou vanilky. Chuť kávy je tam dominantní, což někomu bude sedět a někomu míň.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!