Domů Od čtenářů Čokoládové řezy se zakysanou smetanou: Snadná a rychlá příprava!

Čokoládové řezy se zakysanou smetanou: Snadná a rychlá příprava!

Dnešní recept, čokoládové řezy se zakysanou smetanou, jsme si vypůjčili v naší facebookové skupině Prima kuchařka od naší čtenářky Jany Podolákové Burkartové, tímto jí děkujeme. V této skupině se s námi můžete také podělit o váš oblíbený recept. Stačí přidat hezkou fotku i s ingrediencemi a postupem. My tento recept zařadíme do našeho receptového magazínu. Také se můžete s námi a dalšími čtenáři této skupiny podělit o to, co máte dnes k obědu nebo jaké pohoštění chystáte na narozeninovou oslavu.

Nyní ale už zpět k dnešnímu receptu. Příprava této mňamky je velice snad a časově nenáročná. Už se vám sbíhají sliny? Pojďme si tedy společně přichystat tyto výborné čokoládové řezy se zakysanou smetanou!

Pokud i vy máte svůj oblíbený recept a chcete se s námi o něj podělit, pak rozhodně navštivte naši facebookovou skupinu Prima kuchařka.

Recept na čokoládové řezy se zakysanou smetanou
Zdroj: Primainspirace.cz

Co budeme potřebovat:

  • 5 ks vajec
  • 200 g cukru krystal
  • 2 malé tučné zakysané smetany
  • 1,5 hořké čokolády
  • 5 lžic mléka
  • 2 lžíce kakaa
  • 50 g másla
  • hladká mouka (od oka, jako na dortový korpus)
  • 1 sáček prášku do pečiva

Jak postupovat:

1) Začneme tím, že si vejce vyšleháme s cukrem až do podoby husté pěny. Přidáme zakysanou smetanu.

2) Mezitím si rozpustíme čokoládu v parní lázni. Přidáme máslo, mléko a také kakao. Rozpuštěnou čokoládu přidáme do směsi z prvního kroku. Šleháme na menší stupeň.

3) Přidáme hladkou mouku a také prášek do pečiva. Důkladně promícháme.

4) Připravíme si plech, který si vysteleme pečícím papírem. Naši směs na plech rovnoměrně umístíme.

5) Pečeme při 180 stupních dokud se nám buchta dvojnásob nezvedne. Také zkoušíme špejlí (pokud těsto lepí na špejli, ještě není hotovo). Po dopečení a vychladnutí přizdobíme moučkovým cukrem. Čokoládové řezy se zakysanou smetanou jsou hotové!

Zdroj: Primainspirace.cz
Recept na čokoládové řezy se zakysanou smetanou
Zdroj: Primainspirace.cz

Sdílejte tento recept čokoládové řezy se zakysanou smetanou také s vašimi přáteli! Určitě si také pochutnají. Můžete také navštívit náš další článek, kde naleznete recept papouškovou buchtu.