Banánový dezert se smetanou – Sladký a jednoduchý!

Dnešní recept na smetanovou buchtu s banány a čokoládou je určen všem, kteří mají rádi nepečené a rychle připravené dezerty. Pokud tedy do této skupiny lidí patříte, pak je tento recept přesně pro vás. Výhodou tohoto nepečeného dezertu je, že jej máte připraveno za 15 minut! Nevýhodou však je, že se jedná o nepečený dezert, tudíž je zapotřebí aby nám pár hodin vydržel v lednici. Ideálně celou noc. Sušenky se po této době hezky nacucají mlékem, což vytvoří opravdové chuťové pokušení. Raději si tedy tento recept dobře uložte, protože jsem přesvědčen, že jej neděláte naposled. Dezert je také skvělým tipem na snídani do postele, kterou jistě uděláte radost každému členovi vaší rodiny.

Oslovil vás tento recept? Pojďme si tedy společně přichystat tento výborný banánový dezert se zakysanou smetanou a čokoládou!

Další skvělé recepty naleznete také na naší facebookové stránce Prima Kuchařka.

Recept na banánový dezert se zakysanou smetanou
Zdroj: bidista.com

Pokud hledáte nějakou další dobrotu, pak rozhodně vyzkoušejte tento švestkový koláč!


Výborný recept na banánový dezert se smetanou:

Co budeme potřebovat:

  • 2 sáčky sušenek (mohou být piškoty)
  • 6 ks banánů
  • 500 g zakysané smetany
  • 1 hrnek cukru
  • 300 ml mléka
  • čokoláda na ozdobení

Jak postupovat:

1) Začneme tím, že si banány oloupeme a nakrájíme na kolečka. Dále si v míse smícháme smetanu s cukrem. Sušenky si necháme nasáknout mlékem.

2) Připravíme se formu a dno si vyložíme částí nasáklých sušenek. Následuje část smetany, kterou si hezky uhladíme. Na smetanu si poté naskládáme část nakrájených banánů.

3) Následuje opět vrstva sušenek, smetana a banány. Takto opakujeme do vyčerpání ingrediencí. Ideál jsou 3-4 patra. Na úplných vrch si nastrouháme čokoládu. Nakonec náš dezert umístíme do lednice, aby nám hezky ztuhnul.