Domů Recepty Ta nejjemnější čokoládová poleva, která se hodí téměř na vše!

Ta nejjemnější čokoládová poleva, která se hodí téměř na vše!

ZDROJKetkes

Hledáte-li ideální čokoládovou polevu na dochucení vašeho dezertu, pak jste tu na správném místě. Dnes to totiž konkrétně bude právě ta nejjemnější čokoládová poleva. Tato dobrota dodá vašemu dezertu to správné čokoládové pokušení, po kterém se utluče celá vaše rodina.

Recept vás také jistě osloví svou velice snadnou a rychlou přípravou. Hotovo jej máte za pár desítek minut a recept zvládne připravit téměř každý kuchařský začátečník. Do přípravy se nebojte tedy zapojit i ty nejmenší u vás doma. Čokoláda se hodí na všechny dorty, cukroví a také na můj oblíbený banán v čokoládě.

Pokud i vy máte svůj oblíbený recept na domácí čokoládovou polevu, rozhodně nám o něm napište do naší facebookové skupiny Prima kuchařka.

Oslovil vás tato nejjemnější čokoládová poleva? Pojďme si ji tedy společně přichystat!

Recept na domácí čokoládovou polevu
Zdroj: Ketkes.com

Co budeme potřebovat:

  • 500 ml mléka
  • 150 g cukru krystal
  • 50 g hladké mouky
  • 100 g kakaa
  • 60 g másla
  • 5 žloutků
  • vanilkové aroma či vanilkový cukr

Jak postupovat:

1) Začneme tím, že si třičtvrtě mléka smícháme s vanilkovým aroma. Umístíme na mírný plamen a za stálého míchání zahříváme až přivedeme k varu. Poté ihned odstavíme a necháme vychladnout.

2) V druhé míse si pak utřeme žloutky s máslem. Poté přidáme všechny zbylé ingredience, kromě 1/4 mléka. Nakonec přidáme již uvařené mléko s vanilkovým cukrem. Důkladně promícháme.

3) Směs poté umístíme zpět na mírný plamen. Opět začneme zahřívat a po chvilce přidáme zbylou čtvrtinu mléka. Jakmile přivedeme k varu, tak ihned odstavíme z plamene a necháme vychladnout. Máme hotovo!

Přejeme dobrou chuť!

Sdílejte tento recept na tu nejjemnější čokoládovou polevu také s vašimi přáteli! Určitě si také pochutnají. Můžete také navštívit náš další článek, kde naleznete recept na slané palačinky se sýrem.

Zdroj receptu: Ketkes.com