Výborný nepečený piškotový dort se skořicí, který si ihned zamilujete!

Dnešní recept na výborný nepečený piškotový dort se skořicí, jsme si vypůjčili v naší facebookové skupině Prima kuchařka od naší čtenářky Pavly Mrázové, tímto jí děkujeme. V této skupině se s námi můžete také podělit o váš oblíbený recept. Stačí přidat hezkou fotku i s ingrediencemi a postupem. My tento recept zařadíme do našeho receptového magazínu. Také se můžete s námi a dalšími čtenáři této skupiny podělit o to, co máte dnes k obědu nebo jaké pohoštění chystáte na narozeninovou oslavu.

Spojení tvarohu a piškot, které jsou navíc nacucány rumem je silně návykové a jedno sousto vás přenese do říše blaha. Oslovil vás tento dezert? Pojďme si ho tedy společně přichystat tento výborný nepečený piškotový dort se skořicí!

Pokud i vy máte svůj oblíbený recept a chcete se s námi o něj podělit, pak rozhodně navštivte naši facebookovou skupinu Prima kuchařka.

Recept na nepečený piškotový dort se skořicí
Zdroj: Primainspirace.cz

Co budeme potřebovat:

  • 250 g tvarohu
  • 200 g lučiny
  • 400 ml kysané smetany
  • 1 žloutek
  • cukr podle chuti
  • piškoty
  • silnější kafe
  • špetka rumu

Jak postupovat:

1) Začneme tím, že si smícháme tvaroh, žloutek, lučinu, kysanou smetanu a také tvaroh. Důkladně promícháme.

2) Nyní si připravíme klasickou dortovou formu, kterou vysteleme potravinářskou folií. Na dno naneseme část tvarohové směsi, následují piškoty. Mezitím si připravíme kávu s rumem a cukrem (cca 4 kostky). Poté si každou piškotu pokapeme kávou. Následuje opět tvarohová směs a piškoty s kávou.

3) Takto opakujeme do zdělání ingrediencí. Mělo by nám to dát zhruba 3-4 vrstvy. Pak už jen stačí umístit alespoň přes noc do lednice.

Menší tip

  • Dno dortové formy je nutné si vyslat potravinářskou folií. Po zatuhnutí dortu stačí jednoduše vyklopit vzhůru nohama. Dort tedy nemusíte nijak pracně z formy dolovat.
Recept na nepečený piškotový dort se skořicí
Zdroj: Primainspirace.cz
Recept na nepečený piškotový dort se skořicí
Zdroj: Primainspirace.cz

Sdílejte tento fantastický recept na výborný nepečený piškotový dort se skořicí s Vašimi přáteli! Určitě si také pochutnají. Můžete také navštívit náš další článek, kde naleznete recept na výborné placičky.