Domů Recepty Banánové muffiny s čokoládou: Snadná a rychlá příprava – Prima inspirace

Banánové muffiny s čokoládou: Snadná a rychlá příprava – Prima inspirace

ZDROJPrimainspirace.cz

Dnešní recept na banánové muffiny s čokoládou, jsme si vypůjčili v naší facebookové skupině Prima kuchařka od naší čtenářky Zdeňky Bártové, tímto jí děkujeme. V této skupině se s námi můžete také podělit o váš oblíbený recept. Stačí přidat hezkou fotku i s ingrediencemi a postupem. My tento recept zařadíme do našeho receptového magazínu. Také se můžete s námi a dalšími čtenáři této skupiny podělit o to, co máte dnes k obědu nebo jaké pohoštění chystáte na narozeninovou oslavu.

Nyní ale už zpět k dnešnímu receptu. Na přípravu této mňamky nám postačí běžně používané ingredience, které máte skoro vždy doma. Připravit jej zvládne téměř každý kuchařský začátečník. Už se vám sbíhají sliny? Pojďme si tedy společně přichystat tyto banánové muffiny s čokoládou.

Pokud i vy máte svůj oblíbený recept a chcete se s námi o něj podělit, pak rozhodně navštivte naši facebookovou skupinu Prima kuchařka.

Banánové muffiny s čokoládou
Zdroj: Primainspirace.cz

Co budeme potřebovat:

  • 3 měkké banány
  • půl hrnečku cukru
  • půl hrnečku oleje
  • 1 hrneček mléka
  • 2 hrnečky hladké mouky
  • prášek do pečiva
  • čokoládu na vaření
  • kakao
Nepřehlédněte:
Recept na výbornou strouhanou, tvarohovou buchtu, po které se u vás doma jen zapráší!

Jak postupovat:

1) Začneme tím, že si banány rozmačkáme a přidáme cukr. Důkladně promícháme a přidáváme mouku, kakao a prášek do pečiva. Opět důkladně promícháme.

2) Směsí začneme plnit formu na muffiny. Do těsta přidáme kousek čokolády a vrch také posypeme čokoládou.

3) Pečeme při 250 stupních zhruba 5 minut, poté stáhneme na 180 stupňů a ponecháme tak ještě 10-12 minut. Máme hotovo!

Sdílejte tento recept na banánové muffiny s čokoládou také s vašimi přáteli! Určitě si také pochutnají. Můžete také navštívit náš další článek, kde naleznete recept na netradiční recept na tvarohovou bábovku s rozinkami a borůvkami.