Domů PR článek Nebaví vás čistit filtr do vířivky? Pomoc je snadná!

Nebaví vás čistit filtr do vířivky? Pomoc je snadná!

Čištění filtrů je nezbytnou součástí údržby vířivky. Jen důkladně vyčištěný filtr do vířivky vám zajistí čistou, zdravou a kvalitní vodu a také dlouhodobé správné fungování vířivky. Poradíme vám, jak filtr do vířivky čistit a jak si tuto pro někoho nepříjemnou práci usnadnit.

Špinavé filtry snižují výkon vířivky

Filtry ve vířivce zajišťují odstraňování nečistot z vody a tím ji udržují v té nejvyšší možné kvalitě. Voda ve vířivce s čistými filtry bude hezky vonět i vypadat a vy budete mít jistotu, že se nekoupete ve vaně plné bakterií, virů či plísní. Zanedbaný filtr do vířivky nedokáže dostatečně vodu vyčistit a kvůli nižšímu filtračnímu účinku se zvyšuje zátěž čerpadla. Hrozí tím jeho rychlejší opotřebení a v konečném důsledku i nevratné poškození. Také hydromasážní účinek vířivky se znečištěnými filtry bude nižší, naopak se výrazně zvýší její hlučnost.

nebaví vás čistit filtr do vířivky? pomoc je snadná!
Zdroj: Virrage Images / Shutterstock.com

Jak často filtr do vířivky čistit?

Filtr do vířivky je nutné důkladně čistit zejména prvních 14 dní po napuštění novou vodou. Voda na většině území České republiky je tvrdá a obsahuje také vyšší množství manganu či železa. Jen opravdu čisté filtry dokáží všechny tyto prvky z vody odstranit a zabránit, aby se voda nezakalila. Po dobu prvních dvou týdnů od napuštění novou vodou oplachujte filtr do vířivky alespoň každý druhý den. Poté stačí filtry čistit podle potřeby, ideálně alespoň jednou za 7 až 14 dní. Jak často filtr do vířivky čistit záleží především na četnosti užívání vířivky i na počtu lidí, kteří ji používají.

Nejlepší postup čištění filtru do vířivky

Oplachujte filtr pod tekoucí vodou, dokud nebude úplně čistý. Mějte ale na paměti, že některé nečistoty nemusí být okem viditelné. Oplachujte filtr do vířivky nad nádobou a pozorujte vodu, která do nádoby teče při oplachování. Jakmile bude voda průzračná tak, že uvidíte na dno nádoby, budete mít jistotu, že jste filtr do vířivky dokonale očistili. Filtr také můžete na 24 hodin nechat v nádobě naplněné vodou a s přidanými speciálními přípravky pro čištění filtrů. Existuje jich celá řada a pomohou vám filtr do vířivky očistit i od drobnějších nečistot či důkladně vydezinfikovat.

Jak čistit filtr do vířivky snadněji?

Ačkoliv by vám důkladné vyčištění filtru do vířivky nemělo zabrat více než 15 minut, může být někdy náročné si na ně najít čas. Zvláště po náročném dni v práci, kdy byste si nejraději užili relaxaci ve vířivce. Oplachování filtru vás bude stát také nějakou energii, o penězích za spotřebovanou vodu nemluvě. Celkovou finanční náročnost pravidelného čištění filtrů pak zvyšují ještě různé přípravky, bez kterých filtry nikdy nevyčistíte důkladně. Existují různí pomocníci, se kterými zvládnete oplachování filtru rychleji a bude pro vás méně náročné, pořád se mu ale budete muset pravidelně věnovat. Je nějaké lepší řešení?

Speciální filtr do vířivky, který můžete prát v pračce

Nový speciální filtr do vířivky od WELLDO lze využít také ve swim spa a menších bazénech a ušetříte díky němu čas, energii i peníze. Filtr má válcovitý tvar a část jeho konstrukce je perforovaná. Voda je nasávána všemi směry přes multifunkční mikrofiltrační náplň, kterou můžete vyprat i v pračce a nemusíte tak na čištění filtru používat žádné chemické přípravky či vodu navíc. Oproti kartušovým filtrům je tento speciální filtr do vířivky schopný odfiltrovat nečistoty už od 3 mikronů, takže vodu ve vířivce vyčistí od několikanásobně vyššího množství nečistot, bakterií, virů a dalších mikrobů. Nemá problém ani s biologickými nečistotami jako jsou močovina, tuky, oleje, zbytky kosmetických přípravků apod. Díky tomuto filtru bude voda ve vaší vířivce krásná, zdravá a čistá a vy si místo náročného čištění budete moci užívat odpočinku a klidu.