
Honí vás mlsná na něco slaného, křupavého a přitom rychlého? Tyto domácí šunkové tyčinky z listového těsta zvládnete připravit během pár minut. Jsou skvělým občerstvením pro návštěvu, ideálním snackem k televizi nebo i jako doplněk k polévce.
Díky křehkému těstu a jemné chuti šunky chutnají doslova každému – děti nevyjímaje!
Pokud i vy máte svůj oblíbený recept a chcete se s námi o něj podělit, pak rozhodně navštivte naši facebookovou skupinu Prima kuchařka.
Inspirujte se dalšími jedinečnými recepty na OBČERSTVENÍ!
Šunkové tyčinky z listového těsta
Co budeme potřebovat:
- 350 g šunky (cihla)
- 400 g listového těsta
- žloutek
- 2 lžíce mléka
- sezam
Jak budeme postupovat:
1. Šunku nakrájíme a obalíme listovým těstem.
2. Žloutek smícháme s mlékem.
3. Žloutkovou směsí si potřeme naše tyčinky. Nakonec posypeme sezamem.
4. Pečeme při 190 stupních zhruba 20 minut. Hotovo!
Dobrou chuť!
Navštivte také naši facebookovou skupinu Inspirace na slané recepty, kde najdete každý den skvělé tipy na slaná jídla!
🔗 Pokud hledáte další inspirace na pochoutky, doporučujeme vám prohlédnout i tyto recepty:
- Slané věnečky z listového těsta se šunkou a sýrem – jednoduché pohoštění
- Šunkové rolky z listového těsta se sýrem – hotovo za pár minut
- Snídaňové okénka z listového těsta s vejcem, šunkou a sýrem





















Tyhle šunkové tyčinky dělám podobně, jen dávám navíc trochu hořčice do šunky a pak to má úplně jiný říz. Sezam mi vždycky přijde super k tomu křupavému listovému těstu.
Rychlovka je to určitě, u nás mizí během chvíle při sledování fotbalu. Jen mi přijde, že 20 minut někdy nestačí podle trouby, tak radši hlídám dozlatova.
Mám rád jednoduché recepty a tohle fakt sedí, zvládnu to i po práci. Jediné, co bych vytknul, je že bez špetky soli v těstě to je pro mě trochu mdlé, ale šunka to obvykle vykompenzuje.
Děti je milují, hlavně když jsou ještě teplé a listové těsto je krásně vrstvené. Příště zkusím přidat i sýr mezi vrstvy, ať je to ještě víc táhlé.
Vypadá to strašně lákavě a podle fotek i „fotogenicky“. Dělala jsem jednou štrůdlové tyčinky místo toho, ale tahle verze je jemnější a nejsou tak hutné.
Za mě top na návštěvy, protože to není žádná věda a každý si vezme podle chuti. Žloutek s mlékem dává hezkou barvu, to jsem si pamatovala už z jiných receptů.
Zkoušela jsem to a těsto se mi v jednom kroku trošku trhalo, když jsem to moc natahovala. Příště si dám pozor, aby šunka byla krájená na stejné proužky a těsto se tolik nenaťahovalo.
Když mám listové těsto v lednici, tak tahle příprava je přesně pro mě. Pečení na 190 °C držím, ale dávám to o pár minut dýl, ať je to fakt křupavé.