Domů Recepty Skořicový dort s jemnou chutí a bez jediného zrnka cukru!

Skořicový dort s jemnou chutí a bez jediného zrnka cukru!

Pokud patříte mezi milovníky jednoduchých dezertů se skořicovou chutí, pak je tento recept právě pro vás. Dnes si totiž společně přichystáme skořicový dort s jemnou chutí a bez jediného zrnka cukru!

Příprava tohoto dezertu vám nezabere víc, jak pár desítek minut a zvládne jej připravit téměř každý kuchařský začátečník. Velkou výhodou tohoto dezertu je, že vám na jeho zhotovení postačí pouze těchto pár ingrediencí, které skoro vždy máte doma. Tento chutný dort je také skvělým tipem na víkendovou snídani až do postele, kterou jistě potěšíte celou vaši rodinu. Už se vám sbíhají sliny? Pojďme si tedy společně přichystat tento skořicový dort s jemnou chutí a bez jediného zrnka cukru!

Pokud i vy máte svůj oblíbený recept a chcete se s námi o něj podělit, pak rozhodně navštivte naši facebookovou skupinu Prima kuchařka.

Recept na skořicový dort bez cukru
Zdroj: humormagazine.com

Co budeme potřebovat:

  • skořicové sušenky
  • půl šálku rozpuštěného másla
  • 500 g sladkého smetanového sýra
  • 400 ml kondenzovaného mléka
  • půl lžičky vanilky
  • 2 lžíce citronové šťávy

Jak postupovat:

1) Začneme tím, že si sušenky nadrtím pomocí mixéru. Poté přidáme máslo a vše důkladně promícháme. Připravíme si dortovou formu, do které umístíme sušenkovou směs.

2) Pokračujeme krémem. V míse si smícháme sýr, kondenzované mléko, vanilku, a také citronovou šťávu. Můžeme také podle chuti přidat skořici.

3) Poté stačí už jen krém rovnoměrně nanést na sušenkovou směs. Nakonec umístíme na pár hodiny do lednice, aby nám krém krásně zatuhnul.

Sdílejte tento recept na skořicový dort s jemnou chutí a bez jediného zrnka cukru také s vašimi přáteli! Určitě si také pochutnají. Můžete také navštívit náš další článek, kde naleznete hrnečkový recept na výborný dezert s vanilkovým krémem.