Chutný a zdravý zelný salát s tuňákem

Vítáme vás u našeho skvělého receptu na lahodný a zároveň zdravý zelný salát s tuňákem! Tato chutná pochoutka je nejen chuťově oslnivá, ale také plná prospěšných živin, které potěší vaše tělo. Kombinace křupavého zelí, výživného tuňáka a osvěžující zálivky tvoří neodolatelnou chuťovou symfonii. Navíc je tento salát snadno a rychle připraven, což ho činí ideálním společníkem pro rychlé obědy, večeře nebo pikniky. Ať už chcete prozkoumat nové chutě nebo se jednoduše snažíte jíst zdravěji, tento zelný salát s tuňákem vám přinese maximální potěšení a chuťovou rozmanitost. Ponořte se do této vynikající kombinace chutí a užijte si jedinečný gastronomický zážitek!

Pokud i vy máte svůj oblíbený recept, rozhodně nám o něm napište do naší facebookové skupiny Prima kuchařka a navštivte také skupinu Prima Inspirace, kde najdete každý den spoustu skvělých receptů.
Chutný lehký salát s tuňákem
Zdroj: Еще Вкуснее!

Zelný salát s tuňákem

Co budeme potřebovat:

  • 300 g zelí
  • 1 ks okurky
  • 1 svazek zelené cibule
  • 1 plechovka tuňáka
  • šťáva z 1/2 citronu
  • 1 lžíce sezamových semínek
  • 2-3 lžíce oleje

Jak budeme postupovat:

1. Zelí nakrájejte na tenké plátky, okurku nakrájejte na proužky a dejte ji k zelí do mísy.

Chutný lehký salát s tuňákem
Zdroj: Еще Вкуснее!
Chutný lehký salát s tuňákem
Zdroj: Еще Вкуснее!

2. Zelenou cibuli nakrájejte nadrobno a přidejte ji také do mísy. Otevřete konzervu tuňáka, nechte ji odkapat a dejte také do salátu – lžící promíchejte.

Chutný lehký salát s tuňákem
Zdroj: Еще Вкуснее!

3. Vymačkejte šťávu z 1/2 citronu a přelijte jím salát.

4. Na pánev vysypejte sezamová semínka a na mírném ohni je osmažte dozlatova. Nakonec salát posypte sezamovými semínky a pokapejte olejem – důkladně ho promíchejte.

Chutný lehký salát s tuňákem
Zdroj: Еще Вкуснее!

5. Jako přílohu k salátu můžete podávat opečenou bagetu nebo toust.

Dobrou chuť přátelé!