Příprava je základ úklidu
Dlouhodobě udržíte koupelnu v čistotě a pořádku jen dvěma způsoby – pravidelným úklidem nebo tím, že ji nebudete používat. A jistě uznáte, že první možnost je v domácnosti efektivnější. Než s gruntováním začnete, je dobré si všechny potřebné čisticí prostředky a pomůcky předem nachystat.
K čištění koupelny budete potřebovat utěrky, hadříky, odmašťovací a čisticí prostředky – vyznavači přírodních alternativ jistě ocení například obyčejný ocet. Pokud jde o to, kam uložit vše, co se dosud povalovalo všude možně, použijte koše, krabice, poličky a skříňky.
Úspěšný úklid koupelny se neobejde bez vyhození nepotřebných věcí a důkladného vyčištění toalety a umyvadla. Dále je nutné všechny věci uspořádat a kosmetiku uložit odděleně (například do k tomu určených organizérů a pořadačů). I koupelnu jde mít v pořádku a čistotě dlouhodobě – chce to jen pravidelnost a systematičnost.
Úklid koupelny krok za krokem
- První krok pro úspěšné uklízení koupelny je odstranění nepotřebných věcí. Všechny nepotřebné předměty a nepoužívané či „prošlé“ přípravky bez milosti vyhoďte.
- Dalším krokem je vyčištění míst, která se často zanedbávají, jako jsou vypínače, skříňky pod umyvadly nebo zásuvky.
- Dále přejděte k očištění umyvadla a toalety. Na ty se zaměřte pravidelně, nejlepší je dezinfikovat tato místa denně, jelikož jsou rejdištěm nečistot a bakterií.
- Následně je třeba všechny věci uspořádat – nejlépe organizovaně a do skupin, podle jejich účelu. Všechny skříňky v koupelně si ale nejdřív zaslouží důkladnou očistu.
- Kosmetika by měla být v koupelně uložena odděleně od ostatních věcí. Je dobré ukládat ji do skříněk nebo šuplíků, nejlépe přehledně – v pořadačích či boxech k tomu určených.
- Produkty s omezenou dobou trvanlivosti je dobré uspořádat podle data expirace. A přípravky používané denně (toaletní voda, krém na ruce a podobně) by měly mít vyčleněnu samostatnou zásuvku či skříňku.