Domů Interiér V jakém stylu zařídit interiér? Inspirujte se s námi

V jakém stylu zařídit interiér? Inspirujte se s námi

Zařídit interiér domácnosti v jednotném stylu tak, aby vše ladilo, není jednoduché. Myslet musíte na mnoho aspektů – aby interiér působil dobře i za několik let, aby vše bylo kvalitní, ale i cenově dostupné. Na jaký designový směr vsadit?
v jakém stylu zařídit interiér? inspirujte se s námi
Zdroj: Ground Picture / Shutterstock.com

Rustikální styl je opět trendy

Po dekádě, ve které zejména u mladších generací jasně vyhrával minimalismus, se v plné parádě vrací rustikální design. Hrubě opracované materiály, masivní nábytek, dominance dřeva a kovu. Kromě hlavních prvků musíte myslet i na detaily, zapomenout byste proto neměli na rustikální lustr, garnýže či kování.

Rustikální styl se typicky hodí do starších venkovských staveb, kde bude působit přirozeně. To ale rozhodně neznamená, že by nešel tento design aplikovat do moderní novostavby uprostřed města. Jen si musíte dát záležet na tom, aby interiér působil harmonicky a přirozeně. Nebojte se využít služeb profesionálního interiérového designéra, který vám může pomoci vyvarovat se častých chyb.

Pozor si budete muset dát i na to, že s rustikálním nábytkem se těžko kombinují domácí spotřebiče. Vhodnou volbou je vestavěná lednice a myčka nádobí, díky tomu i tyto kousky skvěle splynou s rustikální kuchyní.

Industriální styl se dostává do nových městských bytů

V posledních letech se začaly ve velkém rekonstruovat staré průmyslové areály, ve kterých vznikají nové městské byty. Do těchto bytů se dokonale hodí interiér v industriálním stylu. Dokážete-li totiž sladit interiér nemovitosti s nemovitostí samotnou, obvykle takto dosáhnete nejlepších výsledků.

Industriální interiér je částečně podobný rustikálnímu. Také zde dominuje kov a surové zpracování. Není na místě něco skrývat. V industriálních bytech často zůstávají odhalené i elektroinstalace, chybí olištování podlahy, neřeší se drobné praskliny a nejrůznější chyby. Takové detaily jsou totiž přirozenou součástí industriálního stylu.

To samozřejmě neznamená, že byste si měli doma připadat jako v továrně. Vhodně zvolenými doplňky – obrazy, koberci, květinami – interiér zútulníte. 

Stává se minimalistický interiér klasikou?

Rozhodně nemůžeme označit nábytek a doplňky, které ve většině dnešních domácností převládají, za překonané. Češi si oblíbili praktický a cenově dostupný nábytek z velkých německých a severských řetězců. Dostali jsme se ale do bodu, kdy už takový interiér nikoho nepřekvapí, jde spíše o standard.

A tak minimalistické, severské či „hygge“ interiéry jsou do značné míry sázkou na jistotu. Velkou výhodou je, že se jednotlivé kusy nábytku skvěle kombinují a dobře budou vypadat i po několika letech.