Domů Recepty Dezert na letní horké dny! Nepečena mňamka se sušenkovým základem

Dezert na letní horké dny! Nepečena mňamka se sušenkovým základem

ZDROJbidista.com

Léto nám pomalu ale jistě klepe na dveře a pokud hledáte inspiraci na nějakou tu osvěžující mňamku, pak jste tu na správném místě! Konkrétně si dnes přichystáme dezert se sušenkovým základem, který je přímo určený na letní horké dny! Příprava je velice snadná a časově nenáročná.

Malou nevýhodou ale zůstává fakt, že po dodělání je třeba aby nám dezert nějakou chvilku zůstal v lednici, kde nám hezky ztuhne. Velkou výhodou tohoto dezertu je, že si jej můžete dochutit, tak jak vyhovuje právě vám! Například jahody lze nahradit mandarinkami, ananasem či lesním ovocem.

Tento dezert je také skvělým tipem na víkendovou snídani až do postele, kterou zajisté potěšíte každého člena vaší rodiny. Už se vám sbíhají sliny? Pojďme si tedy společně přichystat tento dezert se sušenkovým základem!

Pokud i vy máte svůj oblíbený recept a chcete se s námi o něj podělit, pak rozhodně navštivte naši facebookovou skupinu Prima kuchařka.

Recept na jahodový nepečený dezert se sušenkovým základem
Zdroj: bidista.com

Co budeme potřebovat:

  • 300 g sušenek
  • 150 g másla

bílá vrstva

  • 3 dl citronový jogurt
  • 3 polévkové lžíce práškového cukru
  • 1 sáček želatiny
Nepřehlédněte:
Nepečené krémové tiramisu s lehkou sametovou chutí hotové za 15 minut

červená vrstva

  • 3 dl jahodového jogurtu
  • 100 g jahod
  • 3 polévkové lžíce práškového cukru
  • 1 sáček želatiny

Jak postupovat:

1) Začneme tím, že si nadrtíme sušenky a smícháme s máslem. Poté tuto směs vmačkáme na dno dortové formy. Dále si smícháme citronový jogurt s cukrem a také želatinou, kterou jsme si připravili dle návodu. Směs poté nalijeme na sušenky a dáme chladit na hodinu a půl.

2) V dalším kroku si smícháme citronový jogurt s cukrem, rozmixovanými jahodami a také želatinou. Poté směs navrstvíme na bílou směs a dobře uhladíme. Nakonec dáme opět chladit. Poté můžeme přizdobit nakrájenými jahodami. Máme hotovo!

Sdílejte tento recept na jahodový nepečený dezert se sušenkovým základem také s Vašimi přáteli! Určitě si také pochutnají. Můžete také navštívit náš další článek, kde naleznete recept na fantastický dezert s vanilkovým krémem a mákem.