Inspirace na rychlou a snadnou večeři – Bramborová placka se sýrem a šunkou

Hledáte inspiraci na rychlou, teplou a snadnou večeři? Pokud máte doma alespoň pár kousků brambor, vaše hledání je u konce! Dnes si společně přichystáme výbornou bramborovou placku se sýrem a šunkou. Velkou výhodou této bramborové mňamky je, že si ji můžete dochutit, tak jak vyhovuje právě vám. Namísto šunky můžete zvolit slaninu, namísto sýra například nivu. Možnosti je celá řada a je jen na vás co zvolíte. Udělejte tedy pro dnešní večer změnu a namísto pečiva vyzkoušejte právě tuto bramborovou placku, kterou jistě uděláte radost celé vaší rodince. Už se vám sbíhají sliny? Pojďme si tedy společně přichystat tuto sýrovo-šunkovou mňamku!

Pokud i vy máte svůj oblíbený recept a chcete se s námi o něj podělit, pak rozhodně navštivte naši facebookovou skupinu Prima kuchařka.

Bramborová placka se sýrem a šunkou
Zdroj: kiloretete.ro

Bramborová placka se sýrem a šunkou

Co budeme potřebovat:
  • 300 g vařených brambor
  • 60 g hladké mouky
  • 30 ml panenského olivového oleje
  • šunka
  • sýr
  • špetka soli
  • špetka koření

Jak budeme postupovat:

1) Začneme tím, že si oloupeme a uvaříme brambory. Jakmile dovaříme, tak je rozmačkáme vidličkou. Přidáme sůl a důkladně promícháme. Nyní přidáme mouku a koření. Opět důkladně promícháme. Směs rozdělíme na 2 části.

2) V dalším kroku si na pánev naneseme trochu oleje. Jednu bramborovou část naneseme na pánev. Nyní naskládáme šunku a sýr. Přiklopíme zbylou bramborovou částí.

3) Smažíme z obou stran dozlatova. Bramborová placka se sýrem a šunkou je hotová. Dobrou chuť!

Sdílejte tento recept na bramborovou placku se sýrem a šunkou také s vašimi přáteli! Určitě si také pochutnají. Můžete také navštívit náš další článek, kde naleznete recept na hrnečkový, chutný dezert se smetanovým krémem.