Domů Recepty Famózní kokosové bounty čoko-kuličky, pouze ze 4 ingrediencí

Famózní kokosové bounty čoko-kuličky, pouze ze 4 ingrediencí

ZDROJnajprzepis.pl

Kokos a čokoláda je ta nejlepší kombinace, jaká může ve sladkostech existovat. Výroba kuliček Bounty je rychlá a snadná, takže si je zkuste vyrobit doma.

famózní kokosové bounty čoko-kuličky, pouze ze 4 ingrediencí
Zdroj: najprzepis.pl

Kokosové Bounty čoko-kuličky

Co budeme potřebovat:

  • 4 šálky strouhaného kokosu + trochu na posypání
  • 1 plechovka (400 g) kondenzovaného mléka
  • 200 g čokolády (nahrubo nasekané)
  • 1 lžíce kokosového oleje


Jak budeme postupovat:

  • Vezměte si mísu, do které vysypete strouhaný kokos. Přidejte do něj kondenzované mléko. Nalijte ho přímo z plechovky na kokos, nemusíte ho vařit ani dělat hustší karamelovou směs.
  • Poté dobře promíchejte kondenzované mléko a strouhaný sušený kokos, nejlépe vidličkou. Pak vezměte malou lžičku a po troškách z ní oddělujte kokosovou směs. Lžící tvarujte kuličky – pomáhejte si rukama. Hotové kuličky položte na plech, nejlépe vyložený pečicím papírem, aby se lépe oddělovaly. Poté je vložte do lednice a řádně vychlaďte. Kuličky musí být opravdu pevné, aby se dobře obalily v ještě teplé čokoládě a neroztekly se.
  • Mezitím, co kuličky ztuhnou, připravte si menší, ale hlubokou mísu. Hořkou čokoládu do ní nalámejte nebo nasekejte. Vložte ji na několik sekund do mikrovlnné trouby, pak ji trochu promíchejte a postup opakujte, dokud se úplně nerozpustí. Pokud chcete, můžete čokoládu rozpustit i ve vodní lázni, ale v mikrovlnné troubě je to rychlejší. Poté přidejte olej do čokolády a dobře promíchejte, dokud se ingredience nespojí.
  • Vychladlé a ztuhlé kuličky pak jednu po druhé vhoďte do čokolády, vidličkou je otočte a opět vyjměte na plech s pečicím papírem. Když jsou všechny hotové, posypte je trochou kokosu a dejte je zpět do lednice, dokud čokoláda neztuhne. Uložte je do lednice, kde vydrží několik dní. Jsou však tak obrovské, že tam rozhodně dlouho nevydrží.
Nepřehlédněte:
Slaný sýrový koláč s koprem - rychlá a velmi chutná snídaně nebo svačina

Přejeme dobrou chuť!

famózní kokosové bounty čoko-kuličky, pouze ze 4 ingrediencí
Zdroj: najprzepis.pl

Pokud Vás tento inspirativní recept na kokosové Bounty čoko-kuličky zaujal, sdílejte jej i svým přátelům! Mohlo by se Vám líbit: Božská Raffaello buchta s vanilkovým krémem a ořechovým těstem!