Domů Dům Posuvné dveře jsou vhodné prakticky do každého interiéru. Podívejte se na 100+...

Posuvné dveře jsou vhodné prakticky do každého interiéru. Podívejte se na 100+ dokonalých nápadů

ZDROJPinterest

Posuvné dveře jsou vhodné prakticky do jakéhokoli interiéru, s výjimkou prostorů, které je třeba odhlučnit nebo tepelně izolovat. Ve srovnání s klasickými otočnými dveřmi nezabírají při otevření žádný prostor a navíc působí čistým a elegantním dojmem.

Systémy posuvných dveří se v zásadě dělí na dva základní typy. V prvním případě se jedná o ty, které se vkládají do tzv. stavebního pouzdra zabudovaného do zdi. Vzhledem ke stavebním požadavkům je však nelze instalovat všude. Pouzdra nemají nosnou funkci, takže je nelze zabudovat do nosných zdí. Problém nastává také u tenkých příček, kam se pouzdro nemusí vejít.

Druhým typem posuvných dveří jsou dveře, které se posouvají podél stěny. Jejich nespornou výhodou je snadná instalace a nižší cena. Nosnou lištu lze instalovat jako pohledovou – v takovém případě bude lišta viditelná a bude fungovat i jako designový prvek – nebo skrytou. Skrytý posuv umožňuje spojit dvě nebo i více křídel do kaskádového nebo synchronně zavíraného dvoukřídlého provedení, což u pohledové lišty není možné.

Pokud uvažujete o přestavbě interiéru a zároveň o výměně dveří, určitě si nenechte ujít tyto skvělé nápady, jak by se daly posuvné dveře realizovat třeba u vás doma.

Další skvělé inspirace na recepty a tvoření do Vaší domácnosti naleznete na naší facebookové stránce Prima Inspirace.

Pokud se Vám tyto inspirace na posuvné dveře do každého interiéru líbily, sdílejte článek i Vašim přátelům! Mohlo by se Vám líbit: 50 praktických tipů, jak účelně, stylově a krásně zařídit každý malý byt – galerie plná inspirací.