Domů PR článek Kolagen na pleť vám může pomoci, užívejte jej však dlouhodobě

Kolagen na pleť vám může pomoci, užívejte jej však dlouhodobě

Problémová pleť, akné, vrásky… Která žena by se nechtěla zbavit těchto problémů. Kolagen pro vnitřní užívání v tomto směru může učinit viditelné změny k lepšímu, je to totiž esenciální bílkovina, která tvoří až kolem 80% hmoty pokožky. Ale jak jej správně užívat a jak dlouho, než se projeví účinky? Poradíme vám.
kolagen na pleť vám může pomoci, užívejte jej však dlouhodobě
Zdroj: Envato Elements

Výživové doplňky s kolagenem ovládly před časem trhy na celém světě, a to právem. Čistý a kvalitní kolagen, který se získává ze živočišných zdrojů štěpením na kolagenové peptidy, dokáže účinkovat v lidském těle jako jeho vlastní. Naše tělo si kolagen vyrábí samo, už kolem 25. roku života se však začíná jeho tvorba zpomalovat. V dostatečném množství si jej tělo tvoří jen do určitého věku a když začne chybět, může se to projevit na zhoršování stavu pokožky. Vliv kolagenu na pleť je tedy velký. “Kolagen hraje důležitou roli v procesu hojení ran a je zodpovědný za pevnost a pružnost vzniklé jizvy. Rovněž v procesu stárnutí kůže hraje důležitou roli právě kolagen a jeho množství,” vysvětluje dermatoložka Jana Molčanová z kliniky Medoderm.

Takže ať už řešíte první vrásky, suchou pleť, ochablé rysy, pigmentové skvrny a horší hojení akné či podráždění, je čas se zamyslet, jestli nemáte nedostatek kolagenu.“Ve středním věku jsou tyto výživové doplňky nepostradatelnou zbraní v prevenci stárnutí kůže, nehtů, kloubů a šlach. Zejména po 40. roce života je vhodné užívání doplňků stravy s obsahem kolagenových peptidů,” dodává dermatoložka Jana Molčanová. Samozřejmě, krásná pleť potřebuje také správnou péči a zdravý životní styl. Ale pokud už si nevíte rady a stále máte problém s pletí, můžete vyzkoušet 100% čistý hydrolyzovaný kolagen.

kolagen na pleť vám může pomoci, užívejte jej však dlouhodobě
Zdroj: Envato Elements

Z mnoha značek na trhu byste si měli zvolit kvalitu. Důležitým kritériem je bioaktivita – schopnost kolagenu proniknout do lidského těla tak, aby jej rozeznalo. Zde rozhoduje způsob výroby výživového doplňku. Kolagen z dobytka je třeba upravovat i tepelně, což může snížit jeho účinky, naopak kolagen z mořských ryb se štěpí za studena a šetrně. Česká značka Inca Collagen například zvolila metodu štěpení pomocí enzymů, při které vznikají kolagenové peptidy se zachovanou strukturou helisy, tedy homogenní, bioaktivní a pro lidské tělo přirozené. Tento mořský kolagen má tedy maximum účinků.

Inca Collagen je navíc 100% čistý, bez příměsí, konzervantů, aromat a příchutí. Zkrátka přírodní mořský kolagen v práškové formě, která se nekazí. Inca Collagen je dávkován do sáčků po denní dávce 3000mg, která je ideální k tomu, aby účinkoval. A co je nejdůležitější: je třeba jej užívat dlouhodobě. Pokud jste kolagen nikdy neužívali, pro začátek je vhodná tříměsíční kúra, kdy užíváte denně jeden sáček kolagenu.

O účincích Inca Collagen se za osm let na trhu přesvědčilo již více než 200 tisíc věrných zákazníků. Ti potvrzují, že pomáhá

  • podpořit elasticitu a jednotný tón pleti,
  • zlepšuje regeneraci, podporuje zdravou strukturu kůže,
  • přispívá k udržení hydratace a správné obnově pleti,
  • pomáhá při hojení akné, účinkuje jako prevence tvorby pigmentových skvrn,
  • eliminuje menší vrásky a zjemňuje hluboké vrásky na pleti,
  • může také pomoci při zjemnění celulitidy a strií.

“Beru teprve dva měsíce. Ale výsledky vidím na pevnosti nehtů, zlepšení pleti a minimalizovalo se padání vlasů.” Ilona Šafrová Růžičková

“Inca Collagen užívám pravidelně už celý rok a opravdu mám díky němu krásnější pleť, zdravější vlasy i pevnější nehty. Na klouby je také účinný.” Olga Chalupová

Dejte si kolagenovou kúru Inca Collagen. Stačí denně nasypat do sklenice, zalít vodou a vypít si svůj kolagenový drink, bílkovinu, která tvoří pilíř vaší pleti.

Fotky zdroj: Envato Elements