Recept na tu nejjednodušší roládu, kterou jste kdy viděli – Vyzkoušejte ji!

Hledáte nějakou snadnou a chutnou inspiraci k víkendové kávě či jako pohoštění pro nečekanou návštěvu? V tom případě tu jste na správném místě! Konkrétně nás dnes čeká bleskurychle připravená piškotová roláda!

Recept je opravdu snadný a rychlý, není třeba se čehokoliv bát. Velkou výhodou této mňamky je, že nám na přípravu postačí pouze těchto pár ingrediencí, které skoro vždy máte doma. Roláda je také skvělým tipem na víkendovou snídani až do postele, kterou jistě potěšíte každého člena vaší rodiny. Pokud vám marmeláda nevyhovuje můžete ji nahradit tím co máte rádi právě vy, například smetanový krémem či jen nutellou. Už se vám sbíhají sliny? Pojďme si tedy společně přichystat tuto bleskurychle připravenou jednoduchou mňamku!

Další skvělé recepty naleznete také na naší facebookové stránce Prima Kuchařka.

Snadný a chutný dezert - Výborná roláda s marmeládou!
Zdroj: eda.ru

Pokud hledáte nějakou další dobrotu, pak rozhodně vyzkoušejte tento piškotový dezert!


Výborný recept na piškotovou roládu:

Co budeme potřebovat:

  • 5 ks vajec
  • 250 g hladké mouky
  • 250 g cukru
  • marmeláda
  • tvaroh

Jak postupovat:

1) Začneme tím, že si oddělíme bílky od žloutků. Z bílků si vyšleháme tuhý sníh. V druhé míse si vymícháme žloutky s cukrem.

2) Do žloutkové směsi přidáváme postupně a po malých částkách mouku. Vymícháme do hladké podoby a poté opatrně přidáváme sníh.

3) Připravíme si plech, který si vyložíme pečícím papírem. Těsto na něj rovnoměrně rozetřeme.

4) Pečeme při 170 stupních zhruba 20 minut. Jakmile vyndáme z trouby, tak ještě na teplé těsto nanášíme marmeládu a také tvaroh (můžete použít i něco jiného, záleží na chuti). Poté začneme rolovat. Dále už stačí jen nechat vychladnout.