Domů Recepty Kokosové pokušení: Vyzkoušejte tento bezkonkurenční nepečený dort!

Kokosové pokušení: Vyzkoušejte tento bezkonkurenční nepečený dort!

ZDROJIladies.ro

Kdo by nemiloval tu skvělou chuť kokosu a nepečených dezertů. Pokud se i vy řadíte do této skupiny lidí, pak jste tu na správném místě a toto kokosové pokušení je přesně pro vás! Dnes jsme si pro vás totiž připravili bezkonkurenční nepečený dort, na jehož přípravu vám bude stačit pouze těchto pár ingrediencí. Spojení kokosu a sušenek je prostě kouzelné a silně návykové. Dobře si tedy tento recept uložte, tento dort totiž neděláte naposledy.

Už se vám začínají sbíhat sliny? Pojďme si tedy společně přichystat toto kokosové pokušení v podobě nepečeného dortu!

Pokud i vy máte svůj oblíbený recept a chcete se s námi o něj podělit, pak rozhodně navštivte naši facebookovou skupinu Prima kuchařka.

Recept na výborný nepečený kokosový dort
Zdroj: Iladies.ro

Co budeme potřebovat kokosové pokušení:

  • 500 ml mléka
  • 2 lžíce škrobu
  • 4 lžíce kokosu
  • 250 g sušenek
  • 100 g másla
  • 4 lžíce cukru

navrch

  • 50 g bílé čoko + lžíce másla
  • kokos

Jak postupovat:

1) Začneme tím, že si nalijeme 350 ml mléka do hrnce. Postupně přidáváme cukr, škrob a kokos. Přivedeme k bodu varu a ihned ostavíme z plotny.

2) Ještě do teplého krému přidáme máslo a zbytek (150 ml) mléka. Promícháme a necháme vychladnout.

3) Dále si nachystáme formu. Na dno naskládáme sušenky, které potřeme vrstvou krému a poté opět sušenky a znovu krém. Takto pokračujeme až do vyčerpání surovin.

4) Nakonec polijeme rozpuštěnou čokoládou a zasypeme kokosem. Poté umístíme na pár hodin do lednice.

Přejeme Vám dobrou chuť!

Vyzkoušeli jste tento skvělý recept? Podělte se s námi o výsledek. Vyfoťte Váš výtvor a zašlete nám ho na náš email [email protected] Děkujeme

Sdílejte tento recept na kokosové pokušení také s vašimi přáteli! Určitě si také pochutnají. Můžete také navštívit náš další článek, kde naleznete recept na chutnou jablečnou buchtu s mákem a smetanou.