Domů Recepty Recept na výborný smetanový dezert sypaný kakaem – Prima inspirace

Recept na výborný smetanový dezert sypaný kakaem – Prima inspirace

ZDROJWomanlifeclub.ru

Léto se nám pomalu ale jistě blíží a pokud se i vy rádi schladíte nějakou tou nepečenou, studenou mňamkou, je tento recept přesně pro vás! Dnes si společně přichystáme výborný smetanový dezert, který je navíc sypaný kakaem. Příprava této nepečené mňamky je velice snadná a časově nenáročná, je ale zapotřebí aby nám dezert po dodělání zůstal pár desítek minut v lednici o to víc si jej poté ale vychutnáte.

Dezert je také skvělým tipem na případnou víkendovou snídani až do postele, kterou zajisté potěšíte celou vaši rodinku. Už se vám sbíhají sliny? Pojďme si tedy společně přichystat tento výborný smetanový dezert sypaný kakaem!

Pokud i vy máte svůj oblíbený recept a chcete se s námi o něj podělit, pak rozhodně navštivte naši facebookovou skupinu Prima kuchařka.

Recept na výborný smetanový dezert sypaný kakaem
Zdroj: Womanlifeclub.ru

Co budeme potřebovat:

  • 300 g kakaových sušenek
  • 250 g tvarohu
  • 250 ml smetany
  • 100 g cukru
  • 1 lžíci želatiny
  • 75 ml vody
  • čokoládu na ozdobení

Jak postupovat:

1) Začneme tím, že zalijeme želatinu vodu. Necháme odstát pár minut. Poté jí přesuneme do hrnce, kde necháme trošku provařit, dokud se nám želatina nerozpustí.

2) V dalším kroku si vyšleháme smetanu s cukrem a také tvarohem do hladké podoby. Důkladně promícháme a přidáme želatinu. Opět důkladně promícháme.

3) Připravíme si formu. Na dno této formy vyskládáme sušenky, na sušenky rozetřeme rovnoměrně krém. Následuji opět sušenky a znovu krém, tímto způsobem uděláme cca 3 patra.

4) Nakonec umístíme na pár hodin do lednice, aby nám dezert krásně zatuhnul. Poté můžeme posypat kakaem.

Sdílejte tento recept na výborný smetanový dezert sypaný kakaem také s Vašimi přáteli! Určitě si také pochutnají. Můžete také navštívit náš další článek, kde naleznete recept na fantastický krémový dezert se smetanou.