Domů Recepty Recept na výborné pohankové palačinky – Prima inspirace

Recept na výborné pohankové palačinky – Prima inspirace

ZDROJPrimainspirace.cz

Dnešní recept, na výborné pohankové palačinky, jsme si vypůjčili v naší facebookové skupině Prima kuchařka od naší čtenářky Jany Podolákové Burkartové, tímto jí děkujeme. V této skupině se s námi můžete také podělit o váš oblíbený recept. Stačí přidat hezkou fotku i s ingrediencemi a postupem. My tento recept zařadíme do našeho receptového magazínu. Také se můžete s námi a dalšími čtenáři této skupiny podělit o to, co máte dnes k obědu nebo jaké pohoštění chystáte na narozeninovou oslavu.

Nyní ale už zpět k dnešnímu receptu. Příprava těchto zdravějších palačinek je velice snadná a časově nenáročná. Není tedy třeba se něčeho bát, že byste mohli cokoliv pokazit. Oslovil vás tento recept? Pojďme si tedy společně přichystat tyto výborné pohankové palačinky!

Pokud i vy máte svůj oblíbený recept a chcete se s námi o něj podělit, pak rozhodně navštivte naši facebookovou skupinu Prima kuchařka.

Recept na pohankové palačinky
Zdroj: Primainspirace.cz

Co budeme potřebovat:

  • 200 g pohankové mouky
  • 400 ml mléka
  • špetka soli
  • jedno vejce
  • něco na dochucení (marmeláda, nutella, jahody, ananas)

Jak postupovat:

1) Začneme tím, že si jednoduše smícháme mouku, mléko, špetku soli a vejce. Důkladně promícháme a vypracujeme si hezké těsto.

2) Poté jej necháme tak 30 minut odpočinout, aby se nám vše hezky propojilo. Mléko nám trochu nabobtná.

3) Smažíme na mírné teplotě jako klasické palačinky. Po dosmažení jej dochutíme, tak jak máme rádi. U nás doma máme rádi marmeládu, nutellu a také ovoce jahody a ananas. Máme hotovo!

Sdílejte tento recept na výborné pohankové palačinky také s vašimi přáteli! Určitě si také pochutnají. Můžete také navštívit náš další článek, kde naleznete recept na domácí chléb ze špaldové hladké mouky.