Připravte si tyto nadýchané máslové sušenky – Mnohem lepší než ty kupované!

Dnes si společně přichystáme výborné domácí máslové sušenky, které krásně voní po vanilce. Hodí se jak s čajem, tak jen tak se sklenicí mléka. Hledáte-li tedy ideální mňamku k vám na stůl či už jen chcete vyzkoušet trochu “jiné“ mlsání, pak jste tu na správném místě! Příprava těchto sušenek je díky foto návodu absolutně jednoduchá a zvládne ji téměř každý.

Honí vás už mlsná? Pojďme si tedy společně přichystat tuto fantastickou mňamku v podobě máslových sušenek s čokoládovou polevou!

Další skvělé recepty naleznete také na naší facebookové stránce Prima Kuchařka.

Recept na máslové sušenky s čokoládou - Prima inspirace
Zdroj: kuchenundandere.com

Pokud hledáte nějakou další dobrotu, pak rozhodně vyzkoušejte tento jablečný koláč!


Výborný recept na máslové sušenky s čokoládou:

Co budeme potřebovat:

  • 110 g másla o pokojové teplotě
  • 150 g kukuřičného škrobu
  • 150 g moučkového cukru
  • 150 g hladké mouky
  • půl sáčku prášku do pečiva
  • 1 ks vejce
  • 1 sáček vanilkového cukru
  • špetku vanilkové esence
  • špetku soli

Jak postupovat:

1) Začneme tím, že si utřeme změklé máslo a moučkový cukr do pěny. Nic se neděje, pokud jsou v pěně hrudky. Postupně přidáváme kukuřičný škrob, mouku, prášek do pečiva, vejce, vanilkový cukr, esenci a sůl.

Recept na máslové sušenky s čokoládou - Prima inspirace
Zdroj: kuchenundandere.com

2) Důkladně promícháme a vypracujeme si hezké nelepivé těsto. To si poté zabalíme do potravinářské folie a uložíme na půl hodinky do lednice.

3) Jakmile nám tato doba uběhne, tak začneme tvořit jednotlivé sušenky. Vždy odkrojíme potřebný kousek a vytvarujeme kuličku. Válením kuličky se propracujeme k oválku. Každý oválek si na jednom konci vytvarujeme vidličkou, tak jako na obrázku.

Recept na výborné máslové sušenky s čokoládou – Prima inspirace
Zdroj: kuchenundandere.com

4) Jednotlivé sušenky vyskládáme na plech, který jsme vyložili pečícím papírem. Pečeme při 180 stupních zhruba 10 minut. Jakmile nám sušenky vychladnou, tak si jednu polovinu sušenky pomažeme marmeládou či nutellou a přiklopíme druhou sušenkou.

Recept na máslové sušenky s čokoládou - Prima inspirace
Zdroj: kuchenundandere.com

5) Na úplný závěr si připravíme klasickým způsobem čokoládou polevu a jednotlivé sušenky v polevě namáčíme. Poté stačí už jen nechat zatuhnout.