Perfektní hotelový trik pro čistou a voňavou toaletu: Bez chemie, s leskem čistoty!

Každý z nás touží po dokonale čisté a voňavé toaletě, ale často se obáváme používání agresivních chemických čisticích prostředků. Co kdyby existoval způsob, jak dosáhnout tohoto cíle, aniž byste museli sáhnout po drsné chemii? Tento hotelový trik, který jsem se naučila od své švagrové pracující v hotelu, vám ukáže, jak si připravit účinný, ekologický a levný čisticí prostředek z běžných ingrediencí, které najdete v každé domácnosti.

Zdroj:
Receitas Dicas e Muito Mais

Co budete potřebovat:

  • 1 polévková lžíce (PL) pracího prášku
  • 1 PL soli
  • 3 PL octa

Postup:

  1. Do misky nasypejte prací prášek a sůl.
  2. Přidejte ocet.
  3. Důkladně vše promíchejte. Míchejte tak dlouho, až se prášek a sůl zcela rozpustí a směs se spojí.

Jakmile máte směs připravenou, je čas ji použít. Nalijte ji do záchodové mísy. Poté vezměte WC kartáč a toaletu důkladně vydrhněte zevnitř. Tento přípravek není omezen jen na použití v toaletě; můžete ho využít i pro čištění umyvadla či vany. Směs aplikujte na všechny části, které potřebují vyčistit, a použijte kartáček nebo houbu, aby se nečistoty dokonale rozpustily.

Nechte přírodní ingredience, aby provedly svou magii. Sůl působí jako abrazivo, které pomáhá odstranit usazeniny a nečistoty, zatímco ocet rozpouští vodní kameny a prací prášek dodává čisticímu přípravku účinnost proti bakteriím. Společně vytváří trio, které dokáže udržet vaši toaletu a koupelnu nejen čistou, ale i příjemně voňavou.

Vyzkoušejte také: Jak obnovit poškrábanou pánev: Jednoduchý trik se surovinou, kterou máte doma

PROHLÉDNĚTE SI VIDEO NÁVOD

Vyzkoušejte tento jednoduchý, ale účinný hotelový trik a užijte si pocitu čistoty a svěžesti ve vaší koupelně bez nutnosti používání škodlivé chemie.