Recept na výborný a nadýchaný domácí chléb – Prima inspirace

Dnes jsme si pro vás připravili recept na výborný a nadýchaný domácí chléb. Jakmile ochutnáte jedno sousto tohoto chleba, tak už si na ten kupovaný ani nevzpomenete! Příprava této dobroty není ani nijak náročná, zvládne jí téměř každá kuchařský začátečník, a to jen díky tomuto jednoduchému foto receptu.

Oslovili jsme vás? Pojďme si tedy společně přichystat tento  výborný a nadýchaný domácí chléb!

Pokud i vy máte svůj oblíbený recept a chcete se s námi o něj podělit, pak rozhodně navštivte naši facebookovou skupinu Prima kuchařka.

Zdroj: youtube / Fatma’nın Mutfağından

Co budeme potřebovat:

  • 10 g čerstvého droždí
  • 250 ml teplé vody
  • 10 g cukru
  • 7 g soli
  • 320 g mouky na chleba

Jak postupovat:

1) Začneme tím, že si do mísy rozdrobíme droždí. Nalijeme vodu a přidáme cukr, sůl a mouku. Vše důkladně promícháme a vypracujeme si hezké hladké těsto. Necháme kynout 1 hodinu.

Zdroj: youtube / Fatma’nın Mutfağından

2) Po uplynulé době si pomoučníme vál a těsto si rozdělíme na 4 stejné části. Z každé části si vytvoříme placku, kterou zarolujeme, tak jako vidíme na obrázku.

3) Uložíme na plech, který jsme si vystlali pečícím papírem. Překryjeme utěrkou a necháme ještě chvilku odpočinout. Následně chleby potřeme vodou a posypeme moukou.

Zdroj: youtube / Fatma’nın Mutfağından

4) Pečeme při 200 stupních zhruba 40-45 minut. Máme hotovo!

Zdroj: youtube / Fatma’nın Mutfağından

Přejeme dobrou chuť!

Sdílejte tento recept na výborný a nadýchaný domácí chléb také s Vašimi přáteli! Určitě si také pochutnají. Můžete také navštívit náš další článek, kde naleznete recept na výborné kokosové řezy.

Zdroj receptu: youtube / Fatma’nın Mutfağından