TOP 10 nejlepších pánských parfémů a jak vybrat vůni pro muže

Parfém je jedním z nejkrásnějších doplňků péče, protože určité aroma může vyvolat obrovské množství vjemů, přitahovat pozornost a vytvářet pozitivní asociace s člověkem.

Stejně jako oblečení, správný parfém dokáže podtrhnout váš charakter, zdůraznit vaši odvahu a umožní vám cítit se pohodlně a sebevědomě.

Víme, jak těžké je vybrat tu správnou vůni pro muže. Proto jsme pro vás připravili TOP 10 nejlepších pánských parfémů – některé nové, některé klasické, ale každý z vás si určitě dokáže vybrat ten pravý pro sebe. Různé pánské parfémy včetně klasiky jako je DIOR, Lacoste, Hugo Boss Bottled a další najdete v internetovém obchodě Makeup. Stačí kliknout zde https://makeup.cz/categorys/3/.

Při výběru odborníci doporučují vzít v úvahu následující body:

  • Při výrobě aromatických kompozic se používají přírodní i syntetické složky. Je lepší vybrat si možnost se zcela přírodním obsahem, nezpůsobují alergie a podráždění, mají pozitivní vliv na tělo jako celek;
  • Parfémy jsou do jisté míry odrazem vnitřního světa, ale je důležité, aby byly vhodně kombinovány se stylem a celkovým imagem člověka.
  • Nejlepší pánské parfémy pro mladé muže mají lehké vonné  kompozice, starším budou slušet těžší, vícesložkové kompozice.

Vůně pro muže můžeme rozdělit do tří základních skupin:

Dřevitá vůně. Toto je oblíbená vůně většiny mužů. Má teplé a zemité aroma. Dřevité parfémy se také vyznačují koženými tóny získanými z přírody. Může také obsahovat tóny cedru nebo santalového dřeva.

Svěží vůně. Vyvolavájí pocit svěžestí a čistoty, jako byste právě vylezli ze sprchy. Takové vůně mohou mít citrusový nádech, obsahovat tóny mořského vánku nebo čerstvě posekané trávy.

Orientální vůně. Vyniká kořením. Může obsahovat například vanilku nebo pačuli, které zdůrazňují smyslnost a půvab. Takové vůně jsou často pižmové a těžké, takže nejsou vhodné pro každého.

TOP 10 nejlepších pánských parfémů

1.  Hugo Boss BOSS Bottled Parfum

Druh vůně: zelené, kožené, dřevité

Charismatická a sebevědomá vůně tohoto parfému vám bude vždy připomínat, že jen vy si vytváříte svůj vlastní úspěch.

2. DIOR Sauvage Elixir

Druh vůně: kořenité, dřevité

Sauvage debutoval před 8 lety, a stále zůstává jedním z nejoblíbenějších pánských parfémů. Výbušná verze parfému Sauvage Elixir je zákonodárce nových pravidel pánské parfumerie.

3. Chanel Bleu de Chanel

Druh vůně: aromatické, dřevité

Parfémovaná voda Chanel Bleu de Chanel pro muže ztělesňuje skutečnou nezávislost a odhodlání. Její vůně je ódou na mužskou svobodu a je určena všem, kteří se nenechají svázat žádnými pravidly. Objevte charakter muže, který sebevědomě drží svůj osud ve svých rukou.

4. Lalique Encre Noire

Druh vůně: aromatické, dřevité

Elegantní, sofistikovaná maskulinita, tajemná klasika v moderní verzi – to nejsou jediné asociace, které tato toaletní voda vyvolává. Aromatická kompozice plná dřevitých tónů a šarmu, charakteristická pro skutečné muže.

5. Paco Rabanne Invictus

Druh vůně: vodní, dřevité

Síla, dynamika a energie představují vůni, ve které se snoubí svěžest s přirozenou a živočišnou smyslností. Toaletní voda pro muže Paco Rabanne Invictus byla vytvořena pro absolutního hrdinu.

6. Armani Emporio Stronger With You Intensely

Druh vůně: orientální, kořenité

Parfémovaná voda Giorgio Armani Emporio Stronger With You Intensely je inspirována krásnou romantikou moderního mladého muže, který rozšiřuje hranice své lásky a každým dnem ji posiluje.

7. Escentric Molecules Molecule 03

Druh vůně: chypre, dřevité

Pokud jste příznivci experimentálního umění a dřevitých tónů, pak je tato vonná kompozice určena právě vám. Toaletní voda Escentric Molecules Molecule 03 v sobě ukrývá dřevitou a bylinnou vůni vetiveru v té nejčistší podobě.

8. Joop! Homme

Druh vůně: aromatické, orientální, dřevité

Tento parfém je určen pro zralé zkušené muže. Jejich hřejivé medové aroma tabáku a skořice je doplněno květy pomerančovníku a vzácnými dřevinami, které dodávají tomuto parfému mužný nádech. Navíc mají velmi dlouhou výdrž!

9. KENZO Homme Intense

Druh vůně: vodní, dřevité

Toaletní voda Kenzo Homme Intense je inspirována intenzitou bambusu a klidem mořského vánku. Svěžest růžového pepře v kombinaci s mořským vánkem kontrastuje s teplem akordu fíku a santalového dřeva, jako slaná kůže prohřátá sluncem.

10. Comme des Garçons 2

Druh vůně: květinové, chypre

Je to nejlepší pánský parfém se svěží květinovou vůní na léto: v horních tónech jsou mandarinky, aldehydy, andělika a čaj. Střední tóny magnólie, muškátového oříšku a skořice dodají vůni teplo, které kompozici nepřetěžuje.