Bankovní půjčka ihned na účet? Jde to, ale buďte opatrní

Když máte finanční problémy a potřebujete peníze rychle na účet, může být lákavé využít první „výhodnou“ nabídku, která se vám namane. Ve skutečnosti byste ale speciálně u rychlých půjček měli být obezřetní. Peníze můžete mít rychle na účtu, věřitele je ale třeba pečlivě vybrat.
bankovní půjčka ihned na účet? jde to, ale buďte opatrní
Zdroj obrázku: CrizzyStudio / Shutterstock.com

Existuje mnoho společností z bankovního i nebankovního sektoru, které nabízejí rychlé půjčky s okamžitým převodem peněz na běžný účet. Proces schvalování menší nebo předschválené půjčky je rychlý a vy máte možnost ihned s penězi naložit podle svého. Na co si ale dát pozor?

Neberte si půjčku s příliš vysokým úrokem, mohli byste si tím zavařit

Není dobré sahat po půjčce s příliš vysokou úrokovou sazbou. Udělejte si vždy průzkum, jak se u konkrétně vysoké půjčky běžně pohybuje výše úroku. Kromě výše úroku věnujte zvýšenou pozornost také době splácení. Je sice hezké, že dostanete peníze ihned na účet a úrok vypadá obstojně, ale pokud máte všechno vrátit během příliš krátkého časového úseku a víte, že nemáte šanci tak rychle dostát svým závazkům, raději se takové půjčce obloukem vyhněte. Mohli byste se dostat do opravdu nepříjemných problémů.

Cestu z dluhové pasti vám pomůže najít banka nebo poradna

Někteří dlužníci, kterým se nedaří splácet, začnou být zoufalí, a tak si berou stále nové a nové půjčky, kterými zalepují ty staré, až se dostanou do dluhové spirály, ze které jen těžko hledají cestu ven. Pokud se už něco takového stane, je nejlepším řešením oslovit banku s prosbou o finanční poradenství a konsolidaci půjček nebo se zdarma obrátit na Poradnu při finanční tísni. K některým půjčkám se dá sjednat i pojištění schopnosti splácet. Díky tomu můžete získat nižší úrok a zároveň budete mít jistotu, že i když přijdete o práci nebo onemocníte, nezůstanete bez prostředků.

Půjčka není vždy jen pro zaměstnané, musíte být ale schopni ji splácet

Možná vás zajímá, zda na půjčku dosáhnou i ti, kteří nejsou zaměstnaní. Lze to, ale je to trochu složitější. U banky můžete požádat o půjčku, pokud jste například OSVČ nebo pokud máte nějakou nemovitost a zažádáte si o zástavní půjčku. Nemáte-li nic, banka vám nepůjčí, protože je vysoká pravděpodobnost, že nedostojíte svým závazkům. Je-li to váš případ, dejte si velký pozor na to, abyste nespadli do pasti nějakému lichváři, který vám půjčku sice dá, ale také použije všemožných zastrašovacích prostředků, aby z vás splátky dostal co nejdříve včetně vysokého úroku.