Domů PR článek Tipy na pohodlné bydlení i s omezeným rozpočtem

Tipy na pohodlné bydlení i s omezeným rozpočtem

Většina z nás si dvakrát rozmyslí, než si něco koupí – to platí dvojnásob zejména v dnešní době, která je poznamenána vysokou inflací a představa luxusního bydlení vypadá méně jako vlastní rodinný dům s bílým plotem a více jako byt s regulovaným nájemným. Nicméně pohodlně se dá žít i s omezeným rozpočtem!

tipy na pohodlné bydlení i s omezeným rozpočtem
Zdroj: Shutterstock

Pro některé může být největším luxusem, když si odloží dostatek peněz na každoroční dovolenou. Pro jiné může být skutečným luxusem zajít si jednou týdně na jídlo do restaurace nebo si jednou měsíčně dopřát pedikúru. Ať už si v životě užíváte cokoli, je rozdíl mezi životem s napjatým rozpočtem zcela bez zábavy a pohodlným životem – a přesto cenově dostupným. 

Možná, že jediné, co vám brání v tom, abyste si život užívali mnohem více, je lépe pochopit, jak ze svých peněz vytěžit maximum, aniž byste se museli stresovat při placení účtů. Totéž platí i v oblasti bydlení, které by mělo být ze všeho nejvíce hlavně pohodlné!

Začněte kvalitním spánkem!

Dobrý spánek je základ! Navíc v případě využití akcí a slev, jako je slevový kod Dormeo, je možné kvalitní matraci i rošt nebo ortopedický polštář pořídit za zlomek ceny. Kvalitní spánek má přímý vliv na vaše duševní a fyzické zdraví. Ujistěte se, že proto, že je vaše postel pohodlná. Probouzíte-li se často s bolavými zády nebo krkem, možná budete muset experimentovat s různými úrovněmi tvrdosti matrace a polštáři, které poskytují větší nebo menší oporu.

Investujte do kvalitních spotřebičů, které vydrží dlouhé roky

Může být dobré investovat do hlavních kuchyňských spotřebičů, jako je lednička, sporák, mikrovlnná trouba a myčka nádobí. Vzhledem k tomu, že je budete používat denně, je nejlepší koupit spotřebiče, které se během krátké doby nepokazí. Sleva Moebelix vám navíc umožní nakoupit kvalitu za výhodnější cenu. Stejné pravidlo platí i pro věci, jako je vysavač, pračka či sušička. Díky slevovým kuponům z portálu Promocodius je možné výhodněji nakoupit kvalitní spotřebiče všeho druhu i s omezeným rozpočtem.

Vyzdobte si domov za pár korun

Kvalitní matraci a spotřebiče bychom měli. Teď je na řadě ostatní vybavení domova. V této oblasti si můžete dovolit dělat kompromisy. I zděděný kus nábytku nebo vlastnoručně dělaná dekorace mohou udělat parádu!

Starý nábytek často stačí přelakovat, nově natřít výraznou barvou nebo naopak ošmirglovat barvu pro „vintage look“. Přečalounění a opravy stávajícího nábytku jsou skvělým způsobem, jak osvěžit místnost, aniž by bylo nutné každých několik let vyměňovat celé kusy. Je to také udržitelný způsob, jak aktualizovat svůj domov a dodat mu osobitost a zároveň prodloužit jeho životnost.

Určete si priority

Začněte svým domov vybavovat a stupňovat postupně. Sepište si seznam priorit – přičemž na první místo umístíte nejpalčivější položky, jako je kvalitnější matrace, které potřebujete pořešit co nejdříve. Následně můžete postupovat k položkám, které sice chcete, ale nutně nepotřebujete. Postupem času si vybudujete domov, který bude nejen komfortní, ale také maximálně útulný.