Domů Interiér Ložnice v obývacím pokoji – jakou pohovku si vybrat?

Ložnice v obývacím pokoji – jakou pohovku si vybrat?

Je zřejmé, že v obývacím pokoji nebude místo pro klasickou velkou postel, takže její funkci musí plnit pohovka – rozkládací a pohodlná. Vyplatí se vybrat pohovku na spaní, jejíž mechanismy budou fungovat hladce a efektivně a jejíž každodenní skládání a rozkládání nebude kvůli její hmotnosti a složitosti obtížné. Pohovka na spaní by měla mít také dostatečně velký prostor pro uložení lůžkovin.

ložnice v obývacím pokoji – jakou pohovku si vybrat?

Zvažte proto každodenní přikrytí pohovky, která je současně postelí. Především kvůli zajištění patřičné hygieny. Je přece známo, že obývací pokoj je místem pro odpočinek a zábavu celé rodiny, stejně jako prostor pro přijímání hostů. Pohovka se může zašpinit a být „vysezena“, a v takovém případě už spaní na ní nebude příjemné. Stylový přehoz na pohovku bude jistě praktický i dekorativní.

Uspořádání ložnice v obývacím pokoji – co je třeba mít na paměti?

Při zařizování ložnice v obývacím pokoji, tedy při vytváření místnosti, která má plnit dvě funkce, nezapomeňte na její vhodnou výzdobu. Barevné provedení je velmi důležité – ložnice by měla být světlá, lehká, přispívat k relaxaci. Na druhou stranu, v obývacím pokoji se obvykle můžete trochu odvázat… Proto je pro dosažení kompromisu vhodné zvolit světlé a univerzální barvy stěn. Nechte se trochu unést představivostí s doplňky, např. nástěnnými dekoracemi. Vynikajícím řešením pro ložnici-obývací pokoj bude obraz hory. Ptáte se, proč? Především proto, že motiv hor a lesů je v poslední době jedním z nejmódnějších a nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo změnit! Barevné provedení takového obrazu navíc kombinuje dynamiku i klid, takže dokonale zapadá do atmosféry místnosti. A co je nejdůležitější – každý obraz s vyobrazením hor má jedinečnou sílu – eleganci, moc, stabilitu, tajemství, a navíc jsou hory prostě krásné! Taková dekorace bude proto ideální pro místnost, kde je prostor jak pro zábavu, tak pro naprostý klid.

Nepřehlédněte:
Inspirace na závěsné postele, které nezabírají žádný prostor: 25+ geniálních nápadů

Co ještě je třeba mít na paměti při vytváření ložnice v obývacím pokoji?

  • Vyhněte se křiklavým a výrazným barvám. Zajímavý obraz, barevný květináč nebo koberec jsou samozřejmě vítány, ale neměli byste to přehánět s množstvím! V místnosti, která je příliš barevná, není možné efektivně odpočívat.
  • Nepřehánějte to s množstvím doplňků, které jsou ohniskem prachu, což může nepříznivě ovlivnit zdraví během spánku.
  • Velmi časté větrání místnosti. Zdravá ložnice je větraná ložnice!
  • Vypnutí elektronických zařízení na noc. Elektrosmog bohužel nespí a může nepříznivě ovlivnit kvalitu spánku a zdraví.

Ložnice v obývacím pokoji je velmi praktickým řešením v malých bytech. Vhodně uspořádaná bude jistě skutečnou oázou klidu.