Domů Recepty Celozrnné francouzské tousty s ovocem a medem

Celozrnné francouzské tousty s ovocem a medem

ZDROJPrima Kuchařka

Dnešní recept na celozrnné francouzské tousty s ovocem a medem, jsme si vypůjčili v naší facebookové skupině Prima kuchařka od naší čtenářky Petry Veselé, tímto jí děkujeme. V této skupině se s námi můžete také podělit o váš oblíbený recept. Stačí přidat hezkou fotku i s ingrediencemi a postupem. My tento recept zařadíme do našeho receptového magazínu. Také se můžete s námi a dalšími čtenáři této skupiny podělit o to, co máte dnes k obědu nebo jaké pohoštění chystáte na narozeninovou oslavu.

Příprava této zdravé mňamky je velice snadná a časově nenáročná. Oslovil vás tento celozrnný francouzský chléb? Pojďme si jej společně přichystat!

Pokud i vy máte svůj oblíbený recept a chcete se s námi o něj podělit, pak rozhodně navštivte naši facebookovou skupinu Prima kuchařka.

Celozrnné francouzské tousty s ovocem a medem
Zdroj: Primainspirace.cz

Co budeme potřebovat:

  • vejce
  • mléko
  • med
  • skořici
  • celozrnný chléb
  • ovoce (podle chuti)

Jak postupovat:

1) Začneme tím, že si v míse smícháme vejce, mléko, med a také skořici. Vše důkladně promícháme. Do směsi poté namočíme celozrnný chléb z obou stran.

2) Nyní si připravíme nepřilnavou pánev, kterou si rozehřejeme a chleby na mírném plamenu opečeme z obou stran dozlatova.

3) Po vychladnutí ozdobíme čerstvým ovocem a polijeme medem. Můžeme však zvolit i jiné dochucovací ingredience, například nutellu či marmeládu. Máme hotovo!

Sdílejte tento recept na výborné a zdravé celozrnné francouzské tousty s ovocem a medem, který se hodí téměř do všech dezertů také s vašimi přáteli! Určitě si také pochutnají. Můžete také navštívit náš další článek, kde naleznete recept na výborný mléčný krém.