Domů Recepty Recept na výborné tvarohové koláčky: Snadná a rychlá příprava!

Recept na výborné tvarohové koláčky: Snadná a rychlá příprava!

ZDROJLiveinternet.ru

Pokud patříte mezi milovníky tvarohových dezertů, pak jste tu správně!
Dnes si společně přichystáme výborné tvarohové koláčky, které si zamilujete a to hlavně díky své snadné a rychlé přípravě. Díku tomu jsou tak skvělým tipem na případnou víkendovou snídani až do postele, kterou jistě uděláte radost celé vaší rodině. Už se vám sbíhají sliny? Pojďme si tedy společně přichystat tyto výborné tvarohové koláčky!

Pokud i vy máte svůj oblíbený recept a chcete se s námi o něj podělit, pak rozhodně navštivte naši facebookovou skupinu Prima kuchařka.


Co budeme potřebovat:

  • 450 g hladké mouky
  • 250 g tvarohu
  • 100 g másla
  • 1,5 hrnku cukru krystal
  • půl balíčku prášku do pečiva
  • 1 pytlík vanilkového cukru
  • půl čajové lžičky soli
  • 2 žloutky

Jak postupovat:

1) Začneme tím, že si v míse smícháme žloutky, změklé máslo, sůl, tvaroh, vanilkový cukr a také cukr krystal. Vše důkladně promícháme

2) Pokračujeme tím, že do směsi přidáme hladkou mouku a také prášek do pečiva. Promícháme a vypracujeme těsto, které nelepí. Podle potřeby tedy můžeme přidat mouku.

3) V dalším kroku si vyválíme těsto na tloušťku 2-3 mm. Poté si pomocí například hrnku vykrájíme kolečka. Vykrojená kolečka si poté naskládáme na sebe. Mělo by to být vždy zhruba 3-4 ks, zarolujeme, tak jak vidíme na obrázku.

Recept na výborné tvarohové koláčky: Snadná a rychlá příprava!
Zdroj: Liveinternet.ru

4) Jeden hotový kus si uprostřed nařízneme. Vzniknou nám 2 „růže“.

Recept na výborné tvarohové koláčky: Snadná a rychlá příprava!
Zdroj: Liveinternet.ru

5) Nakonec si připravíme plech, který si vyložíme pečícím papírem a růže na něj vyskládáme. Pečeme při 120 stupních zhruba 20-30 minut. Máme hotovo!

Sdílejte tento recept na výborné tvarohové koláčky také s vašimi přáteli! Určitě si také pochutnají. Můžete také navštívit náš další článek, kde naleznete recept na meruňkové knedlíky z tvarohového těsta.