Domů Domácnost Stačí přidat 1 lžičku skořice! Výsledek se dostaví během pár dní a...

Stačí přidat 1 lžičku skořice! Výsledek se dostaví během pár dní a vaše květiny vám zajisté poděkují

ZDROJzakustom.com

V dnešním článku jsme si pro Vás připravili několik nápadů na to, jak skvěle, a hlavně prakticky využít skořici v prospěch vašich květin. Skořice je v první řadě koření s velmi příjemnou vůní. Dokáže však ale spoustu dalších věcí, o kterých ví velmi málo lidí.

Věděli jste například, že skořice vám může posloužit jako skvělé hnojivo? Pokud vaše odpověď zni „ne“, pak se nechte inspirovat tímto skvělým článkem!

Využití skořice na květiny.
Zdroj: zakustom.com

Jak postupovat:

1) Pokud jste při přesazování rostliny poškodili kořeny, tak jednoduše nasypte do květináče trochu skořice. Má dezinfekční účinky a díky tomu pomáhá rostlině lépe zakořenit.

2) Pokud chcete urychlit růst rostliny, tak jednoduše posypte listy rostliny trochou skořice.

3) Chrání také proti škůdcům, jako jsou například mravenci. Stačí přidat 1 lžičku do květináče a rostlina bude chráněna před invazí škůdců.

4) Vůně navíc stimuluje mozek, pokud tedy přidáte do květináče skořici budete se v místnosti cítit lépe a během dne budete více aktivní.

Pokud se Vám článek na úžasné využití skořice líbí, nezapomeňte ho sdílet i svým přátelům, kteří si ho určitě také zamilují. Můžete také navštívit článek, kde naleznete inspirace na krásné vánoční tvoření na poslední chvíli.