Domů CUKROVÍ Recept na výborné, cukrové prsteny: Snadná a rychlá příprava!

Recept na výborné, cukrové prsteny: Snadná a rychlá příprava!

Vánoce a s nimi i spojené cukroví je tu! Pokud i vy stále hledáte svou cukrovou inspiraci či už si jen chcete doplnit svůj seznam, pak jste tu na správném místě! Dnes si totiž společně přichystáme fantastické, cukrové prsteny s kefírem. Jedno sousto těchto prstenů vás přenes do říše blaha, které jen tak nebudete chtít opustit! Tato kefírová mňamka vás jistě také osloví svou snadnou a velice rychlou přípravou. Hotovo máte už za pár desítek minut, což je v tomto uspěchaném období také velké plus. Tento dezert je také skvělým tipem jak na snídani do postele či jen tak k nedělní kávě.

Už se vám sbíhají sliny? Pojďme si tedy společně přichystat tyto fantastické cukrové prsteny!

Zdroj: Bidista.com

Co budeme potřebovat:

  • 400 g hladké mouky
  • 250 ml kefíru
  • 100 ml oleje
  • 2 ČL prášku do pečiva
  • 1 vejce

Jak postupovat:

1) Začneme tím, že si smícháme vejce s kefírem. Přidáváme olej, prášek do pečiva a prosetou mouku. Důkladně promícháme a vypracujeme si hezké, hladké, trošku lepivé těsto.

2) Jakmile máme těsto zpracované, tak jej zabalíme do potravinářské folie a umístíme na půl hodiny do lednice.

3) Poté co těsto vyndáme, začneme tvořit jednotlivé prsteny, tak, jak je vidíme na obrázku. Připravíme si plech, který jsme si posypali a vymazali. Jednotlivé prsteny postupně skládáme na plech.

4) Pečeme při 180 stupních zhruba 25 minut. Raději si prsteny pohlídáme abychom je nespálili. Jakmile nám cukroví vychladne, tak jej posypeme cukrem. Můžeme i pokapat rozpuštěnou čokoládou. Máme hotovo, dobrou chuť!

Sdílejte tento fantastický recept na cukrové prsteny s Vašimi přáteli! Určitě si také pochutnají. Můžete také navštívit náš další článek, kde naleznete recept na kaštanové podkovy.