Domů Dům Díky tomuto skvělému triku vaše fialky porostou jako nikdy! Inspirujte se i...

Díky tomuto skvělému triku vaše fialky porostou jako nikdy! Inspirujte se i Vy

Pokud patříte mezi vášnivé zahrádkáře, pak jste tu na správném místě!
V dnešním článku jsme si pro Vás připravili triky, díky kterému vaše fialky porostou jako nikdy!  Fialky krásně voní a jejich pestrost barev pokaždé zaujme případnou návštěvu. Proto je tedy důležité se o ně pečlivě starat. Inspirujte se tedy těmito ověřenými tipy a triky ať jsou vaše fialky pastvou pro oči!

 

 

Zdroj: Pinterest.com

Jak postupovat:

 

1) K fialkám občas přidejte také trochu živného roztoku. Nepodceňujte výběr květináč. Ani velký, ani malý, není ten správný. Květináč na fialky musí být velikostně tak akorát.

2) Nikdy nesmíte zalévat přímo květy a listy. Vždy musíte zavlažovat odvodňovací miskou. Nikdy ne jinak a také po 20 minutách vylejte přebytek vody. Pokud toto porušíte a budete zalévat vrchem, stoprocentně Vám začnou květy i listy uhnívat.

3) Musíte pamatovat na odvodňovací otvory, protože fialky není dobré udržovat permanentně mokré. Vložte do květináče i trochu jílu.

4) Pro fialky vždy kupujte speciální půdu v zahradnictví a vyměňujte ji každých 6 měsíců. Nikdy nedávejte fialky do půdy, která pro ně není přímo určená.

Nepřehlédněte:
Prohlédněte si fantastické nápady na výrobu věšáku ze starého dřeva nebo palet

 

Zdroj: Pinterest.com

Díky své pestrobarevnosti ihned zaujmou každou návštěvu!

Zdroj: Pinterest.com