Domů ZDRAVÍ Musíte znát: potraviny, které Vám zaručí zdravé a silné vlasy a nehty!

Musíte znát: potraviny, které Vám zaručí zdravé a silné vlasy a nehty!

O své tělo je potřeba se starat jak zvenčí tak i zevnitř. Kromě pravidelného pohybu nesmíme zapomenout ani na vyváženou a zdravou výživu, která podporuje nejen pokožku ale i zdravý růst vlasů a nehtů. Proto je dobré vědět, že dobře vypadající vzhled vlasů vychází i zevnitř- pouhé šampony či kondicionéry zakoupené v drogeriích nestačí.

Pokud toužíte po zdravých vlasech a nehtech, je čas do svého jídelníčku zařadit potraviny, které jsou plné živin podporující jejich zdraví. Z toho důvodu jsme si pro vás připravili seznam, který takové potraviny obsahuje 🙂

  1. Losos

Losos obsahuje velké množství vitaminu D a bílkovin. Krom toho je však bohatý i na Omega 3 mastné kyseliny. Ty pak přispívají zdravému vzhledu vlasů a nehtů. Jestliže losos nepatří mezi vaše oblíbené jídla, jako alternativu můžete zvolit sardinky, makrelu, dýňová semínka či avokádo.

Zdroj: Pinterest.com
  1. Vlašské ořechy

Nejenže obsahují velké množství Omega 3 mastných kyselin, obsahují také Biotin, který zabraňuje vypadávání vlasů. Dále jsou také bohaté na obsah Vitaminu E, který je rovněž zdraví prospěšný.

Zdroj: Pinterest.com
  1. Špenát

Špenát, který obsahuje beta-karoten, kyselinu listovou a vitamin C, patří mezi nezbytné potraviny podporující zdraví nehtů a vlasů!

Zdroj: Pinterest.com
  1. Čočka

O čočce s říká, že nám přinese bohatství a peníze. Mimo to se ale jedná o velmi zdravou luštěninu, která je bohatá na bílkoviny, železo, zinek i biotin.

Zdroj: Pinterest.com
  1. Sladké brambory

Sladké brambory se staly velmi efektivním zdrojem beta-karotenu, který je v těle důležitý pro zdroj Vitaminu A- proti suché pokožce nebo jejímu loupání.

Zdroj: Pinterest.com