Domů TIPY A TRIKY Aloe Vera na popáleniny: benefity aloe vera, o kterých nemáte tušení!

Aloe Vera na popáleniny: benefity aloe vera, o kterých nemáte tušení!

Sdílejte

Když pomyslíme na aloe vera, první věc, která nás pravděpodobně nejdřív napadne je, že dokáže vyléčit sluneční popáleniny. Také je tato rostlina velice známá tím, že je přidaná do mnoho kosmetických produktů. Nicméně, je také bohatá na živiny, které jsou používány po celém světě na různé věci, které mohou přispět vašemu zdraví. V naší galerii naleznete 8 benefitů aloe vera, o kterých jste nejspíš nevěděli.

  1. Předchází nemocím

Aloe Vera obsahuje překvapivě vysoké množství antioxidantů. Antioxidanty bojují s volnými radikály (velmi nestabilní, reaktivní molekuly zodpovědné za stárnutí a poškození buněk) ve vašem těle. Napadlo vás někdy, jestli stáří této rostliny může mít dopad na účinnost? Jedna zajímavá studie z Číny zjistila, že čím starší tyto rostliny, tím silnější jsou jejich antioxidační účinky.

  1. Pomáhá s trávením

Aloe vera obsahuje 8 specifických enzymů, které dělají zázraky v oblasti trávení. Konkrétně se jedná o enzymy, které pomáhají odbourávat cukry a tuky, což v konečném důsledku podporuje trávení a zlepšuje vstřebávání živin.

  1. Obsahuje esenciální aminokyseliny

Věděli jste, že aloe vera obsahuje 19 z 20 přírodních aminokyselin důležitých pro lidské tělo? Naše tělo produkuje pouze 12 z těchto esenciálních aminokyselin a těch zbývajících 8 (známé také jako „podstatné“ aminokyseliny) by měli být konzumovány prostřednictvím potravin nebo nápojů. Takže příště, až v obchodě uvidíte nápoj s aloe vera, tak neváhejte a kupte si ho místo Coca Coly.

  1. Pomáhá léčit akné

Jak již bylo řečeno, aloe obsahuje řadu minerálů, z nichž je jeden zinek. Zinek se často vyskytuje v mnoho přírodních vitaminů a produktů s péčí o tělo a pleť, neboť snižuje množství přírodního oleje a kožního mazu produkujícího v kůži. Aby vám aloe vera pomohlo s vaším akné, můžete ho užívat jak lokálně, tedy v podobě různých mastiček, nebo ho konzumovat v podobě nějakých tablet.

  1. Pomáhá vaši pleti zářit

Pravděpodobně jste si nikdy neslyšeli o tom, že aloe vera obsahuje 10 z nejdůležitějších minerálů pro vaši pokožku. Tyto klíčové minerály obsahují vápník, chrom, měď, železo, hořčík, mangan, fosfor, sodík a zinek. Takže nemusí být na škodu namazat si před spaním obličej s krémem aloe vera!

  1. Snižuje bolest

Aloe vera obsahuje řadu enzymů, ale jeden z nich má unikátní vlastnost, která pomáhá snižovat bolest. Jmenuje se kináza a konkrétně pomáhá snížit nadměrný zánět, když aloe aplikujete na kůži pro snížení bolesti a také pomáhá rány hojit.

  1. Bojuje s rakovinou

Věděli jste, že někteří výzkumníci zjistili, že je aloe neuvěřitelně účinná látka pro prevenci nádorů? Výzkumy neustále probíhají, ale jedna studie v Japonsku zkoumala velkou skupinu s rakovinou plic a zjistila, že požití aloe „šťávy“, pravděpodobně gelu, zabraňuje plicní karcinogenezi (rakovina v dýchacím prostoru) a také bylo řečeno, že pomáhá zabránit rakovině žaludku a tlustého střeva.

  1. Napomáhá růstu vlasů

Aloe vera aktivuje růst nových vlasů spolu s růstem již existujících vlasových folikulů tím, že zvyšuje krevní oběh v pokožce hlavy. Aloe Vera obsahuje formu enzymu, který pomáhá jak v růstu nových vlasů, tak také čistí pokožku hlavy tím, že vyrovná hladiny pH v její pokožce.