Domů DEKORACE Kouzelné DIY obrazy, které si snadno vyrobíte z hřebíků a barevných nití!

Kouzelné DIY obrazy, které si snadno vyrobíte z hřebíků a barevných nití!

Sdílejte

V dnešním článku jsme si pro Vás připravili lék na vztek. Kdykoli pocítíte, že vás přemáhá zlost, chopte se kladívka a hřebíků a vybijte si své emoce na nějaké dřevěné prkénko. Zapojíte-li trochu kreativity, vyrobíte si také krásnou dekoraci!

V první řadě si rozmyslete, jaký objekt chcete na prkénku znázornit. Může se jednat o cokoli: květina, zvíře, věc, jež je vám blízká nebo nějaký nápis či písmeno. Doporučujeme si nejdříve svůj návrh načrtnout na kus papíru, který poté přiložíte na desku jako šablonu.

Dalším krokem je očekávané zatloukání hřebíků. Aby bylo dílo dokonalé, dávejte pozor na to, aby všechny hlavičky hřebíků byly v jedné rovině a byly rovnoměrně uspořádány. Jakmile budete hotovi s hřebíky, papír s původním náčrtem vyškubněte.

V neposlední řadě si připravíme barevné nitě. Po výběru jedné či více barev je čas na vybarvování. Konec nitě přivažte k jednomu hřebíku a pak už jen proplétejte niť mezi ostatní hřebíky. Proplétaní může být jak systematické a pravidelné, tak zcela spontánní.

Jako jednodušší variantu uvádíme práci se špendlíky a měkčí základnou (polystyren, korek), což vám ušetří více energie. Nezapomeňte na to, že kreativitě se meze nekladou!

Inspirace: