Domů TIPY A TRIKY Jak prolomit každovečerní cyklus chrápání vašeho partnera? Toto je recept na klidný...

Jak prolomit každovečerní cyklus chrápání vašeho partnera? Toto je recept na klidný spánek!

Sdílejte
Man snoring and his wife covering ears

Chrápání je běžný stav, který postihuje jak muže, tak i ženy všech věkových kategorií. Lidé chrápají, když je jejich dýchání během spánku částečně zablokované. Kromě toho, že vás tím partner otravuje, může chrápání také znamenat závažnější skrytý zdravotní stav.

Podle studie, polovina všech dospělých občas chrápe. Nastává to, když jsou omezeny dýchací cesty kvůli tkáni měkkého patra, respektive její ochablost. Další příčinou může být genetika nebo nadváha. Jak ale na to, abyste se zbavili chrápání přirozenou cestou? Pokračujte ve čtení!

  1. Omezení alkoholu

Alkohol, který podporuje ralaxaci svalů, celou situaci s chrápáním jen zhoršuje. Raději alkohol omezte, nebo se mu vyhněte úplně.

  1. Spaní na boku

Není-li vaše chrápání až tak závážné, máme tu pro vás jeden malý trik. A to je spánek na boku. Pokud je však pro vás nemožné celou noc setrvat na jednom boku, můžete si vypomoci polštáři.

  1. Hubnutí

Zvláště, pokud trpíte obezitou, je vaše velká váha v poloze vleže přítěží pro dýchací cesty. Z tohoto důvodu je rekuce váhy správnou volbou pro zlepšení dýchání během spánku.

  1. Zvlhčovač vzduchu

Příliš suchý vzduch může chrápání jen zhoršovat, neboť vám to dráždí vaší sliznici. Dostatečně zvlhčený vzduch naopak vaše dýchací cesty uvolňuje.

  1. Stop kouření

Není žádnou novinkou, že kouření škodí respiračnímu systému. Tento zlozvyk zatěžuje plíce a tak i dýchaní při spaní.