Ananas proti kašli a nachlazení? Tyto úžasné benefity ananasu Vás překvapí!

Sdílejte

Ananas je lahodné tropické ovoce, které může být konzumováno jako čerstvá, vařená, konzervovaná pochoutka nebo jako džus. Kromě toho, že je populární přísadou pro širokou škálu kuchyní, se ananasové listy používají k výrobě textilních vláken piña na Filipínách. Toto vlákno se také používá jako složka do tapet a dalších agregátů.

Kromě všech těchto super věcí, které může ananas dělat a produkovat, poskytuje také spoustu úžasných benefitů pro vaše zdraví!

  1. Posiluje vaše nehty a zabraňuje vypadávání vlasů

K zesílení vašich nehtů si doma můžete připravit krém za použití: 1 lžíce čerstvé ananasové šťávy, 1 žloutku, 1 lžičky citrónové šťávy a 2 kapek citrónového oleje. Po smíchání ingrediencí dohromady si směs aplikujte na nehty pomocí vatových tampónků.
Ananas je bohatým zdrojem vitaminu C rozpuštěného ve vodě a tak jak je vitamin C dobrý pro vaši pokožku, tak je také důležitým prvkem, který pomáhá při prevenci vypadávání vlasů, neboť je to silný antioxidant, který bojuje proti poškození volnými radikály.

  1. Udržuje vaši pleť bezchybnou a pevnou

Vitamin C v ananasu může být použit vnitřně i zevně jako lék na akné a jiné zánětlivé onemocnění kůže. Právě bromelain, protizánětlivý enzym tohoto ovoce, zvyšuje léčivou sílu tohoto vitamínu C!
Také ananas dává syntéze kolagenu v těle nový impuls. Čím vyšší syntéza kolagenu je, tím pevnější a pružnější pokožka bude. Přidaná výživa pochází z přítomnosti aminokyselin a vitamínu C, která zajistí, že poškozené buňky a tkáně budou rychle opraveny.

  1. Snižuje příznaky artritidy- zánětlivé onemocnění kloubů

Jedna z nejslavnějších zdravých výhod ananasu je jeho schopnost snižovat zánětlivost kloubů a svalů, zejména těch, které souvisejí s artritidou- skutečně vysilující onemocnění, které ovlivňuje milióny lidí po celém světě. Hlavní roli tu hraje bromelain, který má protizánětlivé účinky.

  1. Pomáhá léčit kašel, nachlazení a zánět nosní dutiny

Je normálně známo, že vitamin c pomáhá zvýšit sílu imunitního systému, ale enzym bromelain, je také spojen se snížením hlenu v dýchacích cestách a dutinách. Zabraňuje tedy onemocnění, které způsobuje nahromadění hlenu. V nemocném období konzumace ananasu spolu s předepsanými léky může pomoci léčit nachlazení a kašel!

  1. Řeší problémy s trávením

Jako většina druhů ovoce, ananas je bohatým zdrojem vlákniny, ale je zvláštní v tom, že obsahuje jak rozpustné, tak i nerozpustné vlákniny. To znamená, že konzumace zdravého množství ananasu může chránit před obrovským množstvím trávicích problémů, včetně zácpy, průjmu, syndromu dráždivého tračníku, aterosklerózy, srážlivost krve a nepravidelného krevního tlaku.

  1. Udržuje vaši ústní hygienu

Spolu s antioxidanty, které chrání před rakovinou ústní dutiny, má ananas také adstringentní vlastnosti, které posilují dásně a vaše zuby nepoleví. Ananas je velmi silným svíravým prostředkem a je často doporučovaný jako přírodní prostředek na upevnění uvolněných zubů nebo zatažení dásní.

  1. Zlepšuje vaše vidění

Makulární degenerace je onemocnění, při němž dospělým zeslabuje zrak. Ale betakaroten, který je v ananasu přítomen, může vidění zlepšit!

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.