10 benefitů, které přináší spánek bez oblečení

Sdílejte

Spánek je jeden z nejdůležitějších věcí, které děláme každou noc. Dostatek toho správného spánku přináší nevýslovné množství zdravotních benefitů. Oproti tomu, nedostatek spánku je vážný problém. Věděli jste ale, že pokud spíte nazí, poskytuje vám to další výhody?

  • Je to jednodušší

Když nemáte problém spát bez oblečení, věci budou ihned snazší. Nemusíte kupovat pyžamo, což může ušetřit nějaké ty peníze. Budete mít méně oblečení na praní, což zase ušetří nějaký čas a vodu.

  • Více vás to nutí vylézt ven- bez výmluv

Někteří lidi, poté co přijdou z práce, ihned vymění svůj outfit za pyžamo, což je jakási výmluva, aby po zbytek dne mohli zůstat doma. To může vést k sedavému způsobu života, který se může rovnat přibývání váhy.

  • Budete se cítit šťastní a svobodnější.

Jen si to představte, ten pocit, když jste v posteli nazí.Bez kalhot a spodního prádla obaleni jen ve 2 vrstvách příjemných chladných listů. Takový pocit vás nutí k úsměvu a vy se budete cítit svobodní.

  • Tělo na tělo je ten nejlepší kontakt

Pokud jste zadaní, spánek bez oblečení umožňuje kontakt tělo na tělo- obzvlášť, když přijde na mazlení. Tento druh kontaktu také může véstk aktivnějšímu sexuálnímu životu, neboť dochází k uvolňování oxytocinu, což je neurotransmiter, který vám pomáhá cítit se dobře v blízkosti vašich milovaných.

  • Může to vést k lepšímu spánku

Pojďme znovu k scénáři, který už byl výše podotknut. Neexistuje žádné oblečení, nic co by vás stahovalo. Nemusíte se starat ozkroucená trika nebo srolovanou košilku až ke krku. Tyto rozptýlení odezní, pokud spíte nazí, a to může vést k lepšímu a hlubšímu spánku.

  • Může pomoc vaši pleti

Pro jednou bude moc vaše pokožka dýchat. Vaše intimní místa, podpaží a chodidla jsou obecně omezeny po celý den, neboť jsou často pokryty několika vrstvami, a to i v letním období. Dejte těmto částím těla šanci a nechte je dýchat. Může to snížit riziko vzniku kožních onemocnění, jako je mykóza nohou, která je důsledkem omezené kůže.

  • Pomáhá regulovat kortizol

Kortizol je velmi zvláštní chemikálie v těle, která může napáchat hodně škody. Pokud spíte nazí, pomáháte udržovat tělesnou teplotu v optimálním rozmezí, takže vaše tělo může kortizol lépe regulovat. Ale pokud spíte zahaleni v haldách teplého oblečení a dek, vaše hladina kortizolu má tendenci se zvyšovat, a to i po probuzení. To může vést k úzkosti, přibývání váhy a k chutím na „špatné“ jídlo.

  • Vyrovnává váš melatonin a růstový hormon

Tyto chemické látky, jako je melatonin a růstový hormon, pomáhají tělu v několika ohledech. Například pomáhají zabránit stárnutí a jsou nezbytné pro vaše dobré zdraví. Ale pokud spíte oblečeni, vaše tělo se zahřívá a brání efektivnímu využití těchto hormonů. Jinými slovy, když spíte oblečeni, rychleji stárnete.

  • „Zachovává“ vaše pohlavní orgány šťastné

Když muži spí za chladnějších podmínek, vystavují svá varlata chladnějším teplotám. To pomáhá udržet jejich spermie zdravé a reprodukční systémy normálně funkční. U žen, chladné a vzdušné prostředí skutečně pomáhá zabraňovat kvasinkové infekci, neboť v teplém a vlhkém prostředí kvasinky rostou lépe.

  • Letní spánek je snesitelnější

Léto je choulostivý čas na dobrý spánek. Pokud nemáte klimatizaci, pak můžete v noci ve vaší ložnici pocítit trochu dusno. Když se ale vysvléknete do naha, budete se cítit o trochu lépe. Nenechávejte se zalévat potem a spěte po celou noc sladce nazí. 

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.