Domů TIPY A TRIKY Benefity mandlového mléka, které vás překvapí

Benefity mandlového mléka, které vás překvapí

Sdílejte

Ti, kteří se snaží vyhnout živočišným produktům, mezi které patří i mléčné výrobky, pravděpodobně narazili na mandlové mléko. Ať už jste vegan, alergičtí na laktózu nebo jen prostě nemáte rádi chuť kravského mléka, mandlové mléko může být skvělou alternativou.

Mandlové mléko je stále více a více populární, proto je důležité si uvědomit, že neposkytuje tolik proteinu nebo vápníku, aby kravské mléko kompleně nahradilo. Tudíž se musíte ujistit, že přijímáte dostatečné množství z jiných zdrojů. Jeden šálek má pouze 1 gram bílkovin oproti 8 gramů v kravském mléce. Existuje však několik zdravých benefitů, které vám může toto mléko poskytnout, a tady jsou:

  1. Pomáhá při regulaci tělesné hmotnosti

Jeden šálek mandlového mléka obsahuje pouze 60 kalorií, kdežto v plnotučném mléce je až 146 kalorií. Proto je mandlové mléko skvělou náhradou, pokud chcete zrovna zhubnout nebo si aktuální váhu udržet.

  1. Zdravé srdce

V mandlovém mléce neexistuje žádná hladina cholesterolu nebo nasycených tuků. Také má nízký obsah sodíku a vysoký obsah zdravých tuků (například omega mastných kyselin, které se obvykle nacházejí v rybách), což pomáhá zabránit vysokému krevnímu tlaku a srdečním chorobám.

  1. Silné kosti

I když nenabízí tolik vápníku jako kravské mléko, nabízí 30 % doporučené denní dávky, jakož i 25 % doporučeného množství vitaminu D, čímž se snižuje riziko vzniku artritidy, osteoporózy a zlepšuje imunitní funkci. Navíc, tyto 2 živiny pracují společně tak, že udržují kosti zdravé.

  1. krásná pleť

Mandlové mléko obsahuje 50 % doporučené denní dávky vitaminu E, který obsahuje antioxidační vlastnosti, které jsou nezbytné pro zdraví pokožky, jako je ochrana před sluncem.

  1. Stálý krevní tlak

Mandlové mléko (bez přidaných látek) má nízký obsah sacharidů, což znamená, že nebude výrazně zvyšovat hladinu cukru v těle, čímž se snižuje riziko cukrovky. Vzhledem k jeho nízkému glykemickému indexu, bude vaše tělo požívat sacharidy jako energii a cukry se tak nebudou ukládat jako tuk.

  1. Svalová síla

Ačkoli mandlové mléko obsahuje pouze 1 gram bílkovin v jedné porci, obsahuje velké množství vitamínu B, jako je železo a riboflavin, což jsou látky důležité pro růst svalů a také pro hojení.

  1. Zdravé trávení

Mandlové mléko obsahuje téměř jeden gram vlákniny v jedné porci, která je důležitá pro zdravé trávení.

  1. Bez laktózy

Někteří lidé mají problémy s trávením cukru v kravském mléce, proto vyhledávají bezlaktózové výrobky. A právě mandlové mléko je skvělou volbou, jak laktózu nahradit.