Domů TIPY A TRIKY Benefity, které vašemu tělu přinese zázvor

Benefity, které vašemu tělu přinese zázvor

Sdílejte

Zázvor je v gastronomii široce používán – od předkrmů, hlavního chodu až po dezerty. Používá se po celém světě v různých kuchyní světa. Zázvor je zázračný kořen z naší přírody a je flexibilní složkou, která může být konzumována v nápojích (čaje, světlé a tmavé pivo) nebo při vaření. V kuchyni ho můžete použít k dodání pikantnosti potravinám nebo dokonce jako kozervační prostředek.

Již více než 2000 let, čínská medicína doporučuje používání zázvoru k pomoci při léčbě a k předcházení několika zdravotních problémů. Z toho důvodu zázvor nesmí u vás doma během tohoto období chřipek a angín chybět. Zde je seznam někerých úžasných benefitů, o kterých jste pravděpodobně nevěděli.

  1. Urdžuje normální krevní oběh.

 Zázvor obsahuje látky jako chrom, hořčík a zinek, které mohou přispět ke zlepšení průtoku krve, stejně jako pomoci zabránit zimnici, horečce a nadměrnému pocení.

  1. Zlepšuje vstřebávání

Zázvor zlepšuje vstřebávání a stimuluje základní živiny v těle. Dělá to tak, že stimuluje žaludeční a pankreatickou sekreci enzymu.

  1. Prevence chřipky

Zázvor se používá již tisíce let jako přírodní léčba při nachlazení a chřipce. Uvádí se, že při nachlazení by člověk měl pít zázvorový čaj (2 lžíce čerstvě drceného nebo nasekaného kořene v horské vodě) dvakrát nebo třikrát denně.

  1. Bojuje se žaludečními obtížemi

Zázvor je ideální pro napomáhání trávení, čímž se zlepší vstřebávání potravy a zabrání možným bolestem břicha. Dá se říci, že redukuje záněty stejným způsobem jako aspirin a ibuprofen.

  1. Prevence rakoviny tlustého střeva

Studie na Univerzitě v Minnesotě zjistily, že zázvor může spomalit růst kolorektálních rakovinných buněk.

  1. Snižuje bolest a zánětlivost

Zázvor obsahuje některé z nejsilnějších protizánětlivých látek, které jsou přirozeným silným lékem proti bolesti.

  1. Bojuje s dýchacími problémy

Pokud trpíte častým onemocněním dýchacích cest, jako je kašel, zázvor pomáhá rozšířit vaše plíce a uvolňovat hled. Tímto způsobem se můžete z onemocnění rychle zotavit a také vám pomůže k lepšímu dýchání.

  1. Posiluje imunitu

Zázvor pomáhá zlepšovat imunitní systém. Navíc, trocha zázvoru denně může pomoci zabránit potenciálnímu riziku mrtvice tím, že potlačuje tukové usazeniny v tepnách.