Domů DOMÁCNOST Jestli pěstujete tuto rostlinu, určitě ji nedávejte z domu pryč a rozmnožte...

Jestli pěstujete tuto rostlinu, určitě ji nedávejte z domu pryč a rozmnožte si ji. Až uvidíte, jaké má využití, budete ji strážit, jako oko v hlavě

Sdílejte

Je dost možné, že už jste se s touhle rostlinou již v životě sešli. Dost často se jí říká strom peněz. Lidé ji tak pojmenovávají, protože její lístky vypadají jako kulaté mince. Obsahuje velké množství šťávy, o jejích vlastnostech ví jen málokdo. My Vám dnes ukážeme několik skvělých vlastností, které tato rostlina má.

Listy tlustice obsahují kromě užitečných látek i arzen. Proto by se mělo při vnitřním použití dávat pozor na správné a přesné dávkování.

Využití tlustice:

1) Při vzniklém oparu na ústech si natírejte postižené místo šťávou z tlustice každých 30 minut. Jinou alternativou je přiložení si obkladu namočeného v její šťávě a zalepení náplastí, nejlépe před spaním.

2) Chcete-li se rychle zotavit po angíně, je třeba, abyste si vytlačili šťávu z 10-ti listů tlustice a rozředili ji ve sklenici s vodou. Tímto roztokem si vykloktejte hrdlo 3x denně.

3) Při artróze kloubů se doporučuje před spaním potřít si místa šťávou z 10-15 listů.

4) Pokud máte problémy s hemoroidy, přiložte si na postiženou oblast rozřezaný list

5) Tlustice léčí i popáleniny, strie, rány a abscesy. Připravte si kašičku z listů, natřete ji na potřebná místa, zabalte obvazem a měňte každé 2 až 3 hodiny.

6) Šťáva z listů tlustice odstraňuje svědění a zánět po bodnutí komárů, včel a vos. Potřete si ránu 4 až 6x denně.

7) Tlustice pomáhá i při zánětlivém onemocnění ledvin. Je třeba 3x denně vypít 1 polévkovou lžíci tohoto extraktu: rozdrťte 5 lístků, zalijte je sklenicí horké vody a nechte vyluhovat 1 hodinu.

Článek pokračuje na druhé stránce =>