Super vychytávka! Jak snadno a rychle nakrájet kousek manga? Jaké má přínosy? To vše se dozvíte!

Sdílejte

Manga jsou lahodnými občerstveními s úžasnými přínosy pro naše zdraví. Nalezneme v něm vysoký obsah vitaminu C, který pomáhá posílit imunitní systém, enzymy, které pomáhají při trávení, antioxidanty, které pomáhají v boji proti rakovině, a vitamín A, který podporuje zrak.

Věděli jste, že mango je známé jako tzv. „milostné ovoce“ a afrodiziakum? Je to proto, že je bohatý na obsah vitaminu E, který zvyšuje mužnost u mužů.

Toto zázračné ovoce pochází z jižní Asie a je používáno pro přípravu různých pokrmů, jako jsou dezerty, saláty, salsy, sušenky a dokonce i jako dresink ke kuřeti nebo rybě.

Někteří lidé se však této dobrotě vyhýbají, protože si nejsou jisti, jak ji připravit. Nakrájení manga ale nemusí být obtížné. K tomu abyste si na tomto ovoci pochutnali, nepotřebujete extra dovednosti s nožem. Prostřednictvím našeho fotonávodu si jednoduše připravíte mango za pouhou minutku.

Důležité je, abyste se ujistili, že je vaše mango zralé. Stačí zatlačit na slupku, a pokud na ní zanecháte stopu, pak je vaše mango připraveno na krájení. Pokud však ještě dostatečně nedozrálo, nechte ho na pár dní uležet a uzrát. Jen si pamatujte- čím víc měkčí, tím více sladší!

Jak na krájení:

  1. Jelikož se uprostřed nachází pecka, krájejte mango vertikálně co nejblíže k pecce na jedné straně.

       2. Poté postupujte stejným způsobem i na druhé straně a skončíte tak se třemi kusy (dva koncové kusy a prostřední kus s peckou). Snažte se řezat co nejblíže k pecce, abyste získali více manga.

3. Vezměte jeden okrajový kus a nožem nakreslete tři řádky, aby se rozdělil na tři stejné části. Vyřezávejte pouze do manga a udržujete slupku neporušenou.

4. Nyní nožem kreslete horizontálně přes řezy, které jste již provedli. Měli byste skončit se spoustou čtverců.

5. Nyní zatlačte na slupku manga zezadu, aby se objevily kostky toho ovoce.

6. Opakujte kroky 3-5 na druhém kusu, který jste vyřízli z manga. Měli byste skončit se dvěma identickými kusy.

7. Od prostřední části s peckou odstraňte slupku.

8. Odstraňte zbývající část manga od pecky. Snažte se odstranit co největší kousky, abyste nic neztráceli. Měli byste skončit se dvěma kusy z obou stran pecky.

9. Užijte si své báječné mango. Můžete buď oloupat kousky manga ze slupky, nebo je prostě jezte přímo z ní. My osobně si vychutnáváme mangové kostky pomocí lžičky. Dobrou chuť!

 

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.