6 potravin, které jsou chutnější v jejich mražené variantě

Sdílejte

Mražené potraviny nejsou vždy považovány za chutné. Existují názory, které říkají, že postrádají čerstvost. Pravdou ale je, že v sobě skrývají svěžest! V dnešním článku Vám představíme 6 zmražených potravin, které mohou být dobrým doplňkem jakéhokoli jídla.

  1. Bobule

Když jsou některé bobule mimo sezónu, mohou být poměrně drahé. Když si je koupíte zmražené, ušetříte a pořídíte si také produkt plný vitamínů, minerálů, vlákniny a antioxidantů. Mražené bobule jsou vždy čerstvé a zachovávají si chuť a zdravé vlastnosti. Tyto plody můžete rozmrazit a použít je jako občerstvení, přidat do misky s ovesnými vločkami nebo si udělat zdravé smoothie.

    2. Brokolice

Nalezení pěkného zeleného stonku brokolice v supermarketu může být náročná práce. Nikdy si nemůžeme být jisti, jak dlouho „sedí“ v sekci produkce, proto je téměř nikdy nezakoupíte zcela čerstvé. Zmražená brokolice je obvykle lepší než čerstvá brokolice. Produkt, který zakoupíte, bude vždy důsledný. Brokolice je vysoký zdroj vitamínu C, obsahuje nízký obsah kalorií, vysoký obsah bílkovin a dobrý zdroj vlákniny.

  1. Mango

Manga jsou k dispozici celoročně kvůli jejich dvěma překrývajícím se sezónám, ale jsou dodávány z různých míst v závislosti na čase. Tento faktor může snížit kvalitu manga, které kupujete. Alespoň pokud zakoupíte zmrzlé mango, zakoupíte zboží, které bylo na špičce své kvality, když se nechávalo zmrazit. Manga jsou plné vitamínu C, mají dobrý zdroj vitaminu A a napomáhají zdraví kůže.

Bonus: Víte jak si správně mango nakrájet? Fotonávod i se zajímavostmi zde:

Super vychytávka! Jak snadno a rychle nakrájet kousek manga? Jaké má přínosy? To vše se dozvíte!

  1. Hrách

Hrách je všestranný v mnoha různých pokrmech ke snídani, obědu a večeři. Při koupi čerstvého hrachu si většinou pochutnáte jen na pár stejně velkých kuliček hrášku, často také nedozrálých nebo přezrálých. Zmražené hrášky mají lepší chuť než ty z plechovky, a mají méně konzervačních látek, protože jsou čerstvě zmražené. Hrách je vynikajícím zdrojem bílkovin, vlákniny a vitamínu C.

  1. Sójové boby

Sója je plná bílkovin, železa a vápníku. To vše bude obsahovat i zmražená sója, která se zamrazí nejpozději 24 hodin od sklizně. Tyto sójové boby mohou být přidány k rýži nebo k těstovinovým pokrmům.

  1. Směs zeleniny

U mrazících částí vašeho supermarketu jsou k dispozici různé zeleninové směsi. Najděte jeden sáček, který vyhovuje vašim potřebám, a připravte si směs na pánvi s máslem a solí. S chutí budete zaručeně spokojeni. Takový nákup ušetří vaší peněženku, a pokud si nejste jisti v kuchyni a chybí vám kulinářské dovednosti, je to pro vás i snadná alternativa.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.