Domů KRÁSA A MÓDA Úžasné zdravé benefity Tea Tree olejíčku- konec akné a jiným nepříjemnostem!

Úžasné zdravé benefity Tea Tree olejíčku- konec akné a jiným nepříjemnostem!

Sdílejte
fresh tea tree leaves and essential oil

Pokud na Zemi skutečně existuje něco jako kouzelný lektvar v oblasti zdraví a krásy, pravděpodobně nejblíže k němu má olejíček z čajovníku- Tea tree oil. Pro ty, kteří nejsou příliš obeznámeni s přínosy oleje, ne, neposkytuje okamžité uzdravení a ani se díky němu nestanete nesmrtelní. Ovšem poskytuje celou řadu jiných benefitů, které vás zachrání od nepříjemností! Pojďme se podívat na to, co tento přírodní prostředek dokáže.

  1. Pomáhá proti akné

Jednou z přínosů tohoto olejíčku je spolehlivé vyčištění pleti od akné. Jeho antimikrobiální vlastnosti jsou schopny odblokovat mazové žlázy, které způsobují akné a dezinfikují póry. Jedna z nejlepších mastiček obsahující Tea Tree Oil bude pravděpodobně s přísadou Aloe Vera, které dokáže vyléčit kožní onemocnění a vysušenou kůži.

 

  1. Lék na houbovou infekci nehtů

Pozitivní výsledky také ukázaly, že olej z čajovníku je dobrým lékem proti houbové infekci pod nehty. Podle Dr. Weila se pomocí 100% topického extraktu čajového oleje můžete zbavit infekce díky jeho antifungálním vlastnostem.

  1. Pomáhá ošetřovat plíseň nohou

Pravděpodobně jedním z hlavních důvodů, proč je čajovníkový olej tak oblíbený, je ošetření Tinea Pedis (plíseň nohou), která se v teplém a vlhkém prostředí rozrůstá. Studie ukázaly, že olej z čajového keře má protiplísňové vlastnosti a jeho aplikace na postiženou oblast jednou nebo dvakrát denně po dobu 30 dnů může velice pomoci.

  1. Konec lupů ve vlasech

Svědění hlavy kvůli lupům může být pro lidské životy poměrně destruktivní z hlediska pohody a vzhledu. Bílé vločky padající z vašich vlasů jsou způsobeny houbou, která se rozvíjí v našich skalpech a způsobuje tvorbu mrtvé kůže, která tvoří lupy. Smíchejte 15 – 20 kapek oleje z čajovníku na 1/4 šálku extra panenského olivového oleje a vmasírujte směs na hlavu a nechte ji přes noc. Opakujte jednou týdně, dokud se neprojeví výsledky.

  1. Může být použit jako deodorant

Používání olejíčku na jakoukoli část těla z místa činí nepříznivé prostředí pro růst bakterií způsobující zápach. Zkuste smíchat kapky olejíčku a hezkých vonných esenciálních olejů, jako je například levandule, a aplikujte je, abyste po celý den nádherně voněli.

  1. Je dobrý pro vaše orální zdraví

Některé studie ukázaly, že olej z čajovníku může mít schopnost vyléčit zánět dásní, což je způsobeno vznikem bakterií, které způsobují plaky na zubech a zduření dásní. Jeho antibakteriální vlastnosti zabíjejí bakterie a snižují zubní kaz. Smíchejte olej z čajovníku se sodou na pečení a kokosovým olejem a použijte jej jako zubní pastu.

  1. Pomáhá uklidnit ekzém

Svrbivá kůže může docela nepříjemně narušit život. Ekzém, který je zánětem kůže z mnoha důvodů, může být také zmírněn vlastnostmi oleje z čajovníku. Pokud trpíte ekzémem, zkuste míchat pět kapek olejíčku s pěti kapkami levandulového oleje a aplikujte ho denně na postižené místo.