Olivový olej nepatří pouze do salátu! Věděli jste o těchto skvělých využitích?

Sdílejte

Většina lidí ví, že olivový olej je plný mononenasycených mastných kyselin (MUFA!), které snižují hladinu cholesterolu a mají další výhody, jako je zlepšení krevního srážlivosti a regulace inzulínu, ale jen málo lidí skutečně prozkoumá, proč je pro nás tak dobrý. Extra panenský olivový olej je protizánětlivý a přirozený antioxidant, který udržuje buňky a cévy zdravé a silné. Krom toho je skvělým zdrojem vitamínu E a beta-karotenu.

Když pomyslíte na olivový olej, jaká asociace s jeho využitím Vám jako první přijde na mysl? Pravděpodobně to bude super zálivka na chleba nebo do salátu. Ovšem to nejsou zdaleka všechny způsoby, jak olivový olej využít. Ve skutečnosti poskytuje některé úžasné využití, které přesahují jeho popularitu.

  1. Olivový olej jako péče o pleť

Pokud je vaše pokožka suchá a šupinatá, zkuste zvážit použití olivového oleje, aby se zvlhčila zpět do její plné krásy: při příštím koupání nebo sprchování vmasírujete olivový olej do pokožky a výsledků si všimnete téměř okamžitě.

Olivový olej můžete použít také jako kondicionér na rty nebo na zvlhčení a zjemnění kůžičky kolem nehtů.

Tato tekutina je také skvělá pro vaše vlasy: trocha oleje ve vlasech nanesená jednu hodinu před umytí, pomáhá zmírnit lupy, a může být také aplikována na konce vlasů, pokud jsou sušší a rozštěpený.

  

  1. Kloktání oleje

Kloktání oleje je stará ayurvédská technika, která získala popularitu po celém světě díky výsledkům, kterých dosahuje. V Indii je tento postup používán pro lékařské účely, protože se díky němu léčí mnoho bolestí a také onemocnění srdce. Krom toho kloktání rostlinného oleje má také mocné účinky na zdraví zubů (+ bělí) a dásní. Navíc podporuje kondici celého organismu.
 V podstatě postačí lžíce oleje a kloktání po dobu asi 15-20 minut několikrát denně. Olej se se chová jako detoxifier, vytáhne z těla všechny druhy bakterií, hlenu a toxinů, stejně jako olej v motoru vašeho vozu shromažďuje veškeré nečistoty a trosky v něm.

  1. Proti chuchvalcím chlupů ze žaludku

Doufáme, že se nejedná o něco, čím vy sami trpíte, ale pokud máte doma kočičího mazlíčka, určitě to oceníte. Přidejte ½ čajové lžičky do jídla vaší kočky každý den a můžete pomoci tomu, aby Váš mazlíček neměl problémy s vyvrhováním chloupků ze srsti na vaší podlahu. Navíc budou jejich kožíšky daleko měkčí a lesklejší.

  1. Dortový zázrak

S obsahem vitaminu E a hustou vlhkostí olivový olej nedělá koláče a vdolečky jen bohaté a vlhké, ale také prodlužuje jejich trvanlivost, protože jim brání rychle vyschnout.

  1. Leštítko dřeva

Kromě všech těchto úžasných výhod můžete také použít olivový olej k leštění dřevěného nábytku a podlah. Pokud se rozhodnete olej při vytírání a čištění využít, ujistěte se, že používáte nízký stupeň oleje.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.