Domů DOMÁCNOST Neuvěříte svým očím! Účinný trik na odstranění mastných skvrn z Vašeho gauče či...

Neuvěříte svým očím! Účinný trik na odstranění mastných skvrn z Vašeho gauče či oblečení! Potvrzeno!

Sdílejte

Odteď se už pizzy nebo jiného fast food občerstvení obsahující olej vzdávat nemusíte, neboť Vám chceme představit osvědčený způsob, jak mastnotu účinně odstranit. S tímto nápadem přišla Carolyn Forte, ředitelka čistící laboratoře Good Housekeeping Institute a podělila se o tento malý zázrak s celým světem.

  1. Jak vyčistit gauč od mastných nečistot?

Abyste přebytečnou mastnotu dostali z gauče raz dva, posypte skvrnu vrstvou sody bikarbony, kukuřičným škrobem, nebo jiným absorbentem mastnoty. Po dobu 10 až 15 minut nechte směs působit a poté ji vysajte vysavačem. V druhém kroku potřebujete suché čistící rozpouštědlo, které naneste na čistou bílou látku a skvrnu tím vyčistěte.  Nakonec, až se skvrna začne rozpouštět, absorbujte ji ta použití suché látky. Tento postup opakujte, dokud Váš gauč nebude zcela čistý.

 

  1. Jak vyčistit mastnotou poskvrněné oblečení?

Člověk nemusí být takový nešika, aby se mu povedlo potřísnit svůj oděv něčím mastným. To se stává každému. Těžší je mastnotu dostat pryč. Ovšem nyní Vám chceme ukázat snadný způsob, díky kterému bude oblečení jako nové. Jako v předešlém postupu můžete i tady využít sodu nebo kypřící prášek. Smíchejte suchou směs s vodou a vzniklou hmotu nanese na postižené místo. Nechte několik minut působit a opláchněte místo teplou vodou.
Pokud Vám tato metoda nevyhovuje, lze použít i obyčejný škrob, který nechte na omaštěném místě zhruba 15 minut účinkovat. Po uplynulé době nechte kus oblečení samostatně vyprat v pračce podle instrukci na visačce.

  1. Jak dokonale vyčistit mastnotu z koberce?

Pro odstranění odolných skvrn na koberce smíchejte 1 PL kapalného mycího prostředku na ruční mytí nádobí a 1 PL bílého octa se dvěma hrnky teplé vody. Stejně jako u vašeho gauče použijte tento roztok, dokud není mastnota zcela absorbována. Následovně koberec opláchněte studenou vodou a pomocí čisté suché látky postižené míst vysušte.