Domů DOMÁCNOST Co dokáže obyčejný ocet s Vaší zahrádkou? Podívejte se sami na skvělé...

Co dokáže obyčejný ocet s Vaší zahrádkou? Podívejte se sami na skvělé výsledky!

Sdílejte

S přibývajícím počtem letních dnů stoupá také množství hodin strávených na zahradě a každý zahrádkář si svou krásnou zahrádku chce užít v každém směru. Bohužel existují věci, které mohou radost všem zahrádkářům zkazit. Jedná se o neustále vracející plevel, nenasytný mravence atd. Od teď se však o svou úrodu bát nemusíte, neboť jsme si pro Vás v dnešním článku připravili osvědčený tip, který Vám spolehlivě pomůže.

Jediné, co budete potřebovat je zcela obyčejný ocet. Zaručujeme Vám, že s výsledky budete nadmíru spokojeni. Pojďme se tedy podívat na co, takový ocet použít.

  1. Plevel

Právě kyselost obsažená v octu si umí s plevelem skvěle poradit a zároveň je šetrná k životnímu prostředí.

  1. Mravenci

Hejna mravenců jsou nepříjemným společníkem v domácnosti. Stačí malé množství octa pod dveře, do oken nebo na zahradu a mravenci vezmou nohy na ramena, protože ocet nesnáší.

  1. Hlemýždi

Zřeďte ocet s vodou v poměru 1:1 a řekněte sbohem všem slimákům a hlemýžďům. Preventivně nalévejte směs do míst, kde se nejčastěji vyskytují.

  1. Postřik

Ocet zředěný s vodou můžete využít také jako přírodní postřik na místa, kde se vyskytují jiní škůdci. Na 1 litry octa přijde 20 litrů vody.

  1. Rez

Ocet se taky dobře osvědčil jako odstraňovač rzi. Rezavé zahradní nářadí stačí ponořit na noc do octa a bude jako nové druhý den.