Domů KRÁSA A MÓDA Tyto překvapující benefity kávy, které vás udělají šťastnější, musíte znát!

Tyto překvapující benefity kávy, které vás udělají šťastnější, musíte znát!

Sdílejte

Co se týče kávy, často slýcháme spíše její negativní důsledky na základě obsahu kofeinu nebo skvrn, které jsou zanechány na vašich zubech. Ale pravdou je, že přínosy tohoto nápoje převáží mnoho z vnímaných negativů, které s kávou souvisejí. Co je často přehlíženo, je skutečnost, že káva je mnohem více než jen kofein.

Ve své původní podobě je to celé jídlo, které obsahuje mnoho užitečných živin a antioxidantů. Klíčem je vědět, kde najít kvalitní kávu a jak se vyhnout ztrátě jakýchkoli přínosů pro zdraví. Neboť v mnoha zakoupených produktech můžete nalézt snížený obsah živin nebo přidané škodlivé látky, jako jsou umělé přísady.

Podívejme se na úžasné přínosy kávy pro zdraví v tomto článku!

  1. Pomáhá spalovat více kalorií

Bylo prokázáno, že dokonce i když nepracujete, pitná káva zvyšuje váš metabolismus o 10 až 20% u lidí, kteří pijí jeden až dva šálky denně. V důsledku toho můžete spálit některé kalorie (a dokonce vám pomůže zhubnout, pokud jste na dietě a cvičíte.)

  1. Zlepšuje oběh

Úroveň zvýšeného krevního oběhu vede k lepšímu okysličování tkání vašeho těla, což má řadu výhod, například zlepšení výkonu ve fyzických aktivitách.

  1. Zlepšuje vytrvalost

Nejenže káva může snížit vaši vnímavost úroveň bolesti během fyzické námahy, ale může také snížit vaši vnímavost vůči úrovně námahy. Výsledkem je, že pití kávy před vycvičením může zvýšit výkonnost cvičení o více než 11%, protože máte pocit, že vydáváte méně energie.

  1. Chytřejší s kávou!

Kofein v kávě vyvolává pocity bdělosti a zvýšené energie v důsledku interakcí s receptory adenosinu v mozku. To způsobuje zlepšení v různých oblastech mozkových funkcí, jako jsou reakční doby, ostražitost a obecná kognitivní funkce.

  1. Zlepšete paměť

Další důležitou funkcí mozku podporovanou konzumací kávy je vylepšená paměť. Pití dvou šálků kávy denně dokázalo, že zlepšuje dlouhodobou paměť.

  1. Snižuje výskyt deprese

Káva byla také spojena s nižším výskytem deprese, zejména u žen. Toto snížené riziko je způsobeno skutečností, že káva také ovlivňuje produkci chemických látek v mozku, jako je serotonin a dopamin.

  1. Snižuje rizika výskytu některých rakovin

Dosud byla káva spojena se snížením rizika rakoviny jater a kolorektálního karcinomu, třetího a čtvrtého nejčastějšího rakoviny na světě. Zdá se, že zastánci kávy mají o 40% nižší riziko rakoviny jater a o 15% nižší riziko kolorektálního karcinomu, jestliže pijí čtyři až pět šálků denně.

  1. Prevence proti srdečnímu onemocnění

Studie v průběhu let tvrdí, že konzumace kofeinu může zvýšit váš krevní tlak. Neexistuje však žádná studie, která by podpořila myšlenku, že káva zvyšuje riziko srdečních onemocnění. Důkazy však ukazují, že káva může snížit riziko onemocnění srdce u některých jedinců, zejména u žen.

  1. Snižuje riziko Alzheimerovy choroby

Studie prokázaly jistou souvislost mezi spotřebou kávy a sníženým rizikem demence, kdy Alzheimerova choroba je jedna z typů. Ve skutečnosti milovníci kávy, kteří každý den vypili tři poháry, měli o 65% nižší pravděpodobnost vývoje Alzheimerovy choroby.

  1. Cítíte se šťastnější

Být šťastný je zdravý, že? A pro ty, kteří milují kávu, není nic lepšího než ta známá chuť a zahřátí, díky čemuž se dostanete z postele každé ráno či jinou denní dobu.